13.11.2014. 17:58
Nīderlandes futbola izlase izsaukusi 19 gadus veco aizsargu Karimu Rekiku no "Eindhoven", lai aizvietotu traumēto Ronu Vlāru. Savukārt "VVV-Venlo" kluba treneris izteicies, ka labprāt redzētu savas komandas pārstāvi Vitāliju Maksimenko spēlējam pret Nīderlandi un atzinīgi novērtējis viņa nosvērtību laukumā.

Latvijas izlase savus treniņus Nīderlandē aizvada pie slēgtām durvīm, un tikai sestdien vietējiem medijiem tiks ļauts uz brīdi vērot Latvijas gatavošanos. Neko plašāk viņiem neatklāja arī LFF preses sekretārs Viktors Sopirins: "Marians Pahars pirms spēles piedalīsies preses konferencē, kur varēsiet uzdot visus sev interesējušos jautājumus. Es varu pateikt vien to, ka izlase ir pārliecības pilna."

Latvijas izlase Nīderlandes futbola apskatniekiem ir visai liela mīkla, turklāt portālā Metro tiek pausts izbrīns, ka divi no Latvijas spēlētājiem (Kaspars Gorkšs un Aleksandrs Fertovs) šobrīd nemaz nepārstāv kādu klubu. Vietējā publika gan nedaudz jau iepazinusi Vitāliju Maksimenko, kurš šobrīd izīrēts "VVV-Venlo" klubam, bet laukumā pēc traumas sadziedēšanas atgriezās tikai nesen.

"Uzskatu, ka Latvijas izlases treneris priecātos par Maksimenko sākumsastāvā," sacījis "VVV-Venlo" treneris Moriss Steijns. "Man personiski nav nekādu problēmu, ja viņš spēlētu pret Nīderlandes izlasi. Mūsu komandā Maksimenko ir centra aizsargs, bet izlasē tiek izmantots kā kreisais aizsargs. Ja viņš būs laukumā, nāksies spēkoties tieši ar Arjenu Robenu. Ar Maksimenko vairāk par izlases tematu neesmu runājis, taču novēlu viņam veiksmi. Protams, ceru, ka Nīderlande uzvarēs, taču mūsu komanda būs tikai priecīga, ja Maksimenko gūs šāda mača pieredzi."

"Maksimenko laukumā darbojas mierīgi un vienmēr cenšas atrast izdevīgāko situācijas risinājumu," Latvijas aizsargu raksturo Steijns. "Mūsu komandā viņš reti nokļūst problēmās, domāju, ka viņš ir gatavs arī lielākām līgām."

Nīderlandes izlase tikmēr paziņojusi ka pret Latviju, visticamāk, nespēlēs aizsargs Rons Vlārs, kurš vakar guva traumu. Viņa vietā uz izlasi izsaukts 19 gadus vecais aizsargs Karims Rekiks, kurš pārstāv Mančestras "City". Rekiks gan "City" sastāvā spēlējis minimāli un pārsvarā tiek izīrēts. Arī šo sezonu viņš uzsācis "Eindhoven" vienībā. Rekiks pagaidām atrodas junioru izlases rīcībā un vēl rīt aizvadīs pārbaudes spēli ar Vācijas jauniešiem. Lielajā izlasē viņš debitēja šī gada sākumā pārbaudes spēlē pret Franciju, bet uz PK finālturnīru spēlētāja statusā nedevās.

Latvijas un Nīderlandes izlašu spēle paredzēta svētdien, un Nīderlandes presē vietām jau manāmi glaimojošie un vienlaikus draudīgie apzīmējumi "Gada mačs". Portālā "Metro" gan norādīts, ka "Latvijas izlasi pārsvarā veido spēlētāji no mazajām līgām, piemēram, Krievijas otrās līgas, Moldovas čempionāta un Latvijas Virslīgas," tāpat arī visai skaidri tiek pausts viedoklis, ka, ja Nīderlandei būs problēmas apspēlēt Latviju, tad tā nemaz nav pelnījusi vietu Eiropas čempionātā.

Izmantotie resursi:Sākums - Latvijas Futbola federācijaMetronieuws.nl: Het laatste nieuws van dagblad...Vertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties