05.06.2015. 23:31
Nīderlandes futbola izlase nedēļu pirms "Euro 2016" atlases cikla spēles pret Latviju aizvadīja pārbaudes maču pret ASV, savā laukumā Amsterdamā nenoturot divu vārtu pārsvaru un piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 3:4. Nīderlandes labā divus vārtus guva Klāss Jans Huntelārs, kurš deva lielāko daļu artavas arī trešo vārtu guvumā.

Nīderlandes izlases galvenais treneris Gūss Hidinks laukumā nelaida maksimāli spēcīgāko sastāvu, taču domājams, ka vismaz seši pamatsastāva futbolisti noteikti sāks spēli arī Rīgā. Neskatoties uz Nīderlandes mājas sienu priekšrocību, mača sākumā labākās vārtu gūšanas iespējas bija viesiem. Septiņu minūšu laikā Jasperam Silesenam nācās divreiz glābt komandu, bet pa vidu šīm epizodēm mājiniekus glāba arī vārtu stabs.

Pēc tam jau sekoja neilgs Nīderlandes dominances periods – ja pirmos divus sitienus amerikāņu aizsargiem izdevās bloķēt, 27. minūtē gan Oranžie atklāja rezultātu. Memfiss Depajs no kreisā flanga izdarīja centrējumu, un to ar galvu noslēdza Klāss Jans Huntelārs (1:0). Jau pēc sešām minūtēm ASV panāca izlīdzinājumu – Fabians Džonsons izdarīja centrējumu pāri Derila Janmāta galvai, un Gjasi Zardess precīzi sita tuvajā stūrī (1:1).

Pirmā puslaika pašā izskaņā tiesneši neieskaitīja Džordžinjo Veinalduma vārtu guvumu, taču otrā puslaika sākumā Huntelārs vēlreiz vadībā izvirzīja mājiniekus. Janmātu nomainījušais Gregorijs van der Vīls centrēja no labās malas, un Huntelārs atkal precīzi sita ar galvu (2:1). Jau pēc divām minūtēm bumba lidoja Nīderlandes vārtos, bet soda laukumā tika fiksēts acīmredzams pārkāpums no amerikāņu puses. Vēl pēc divām minūtēm bumba atkal paviesojās ASV vārtos – Huntelārs no 16 metriem izdarīja sitienu, un bumba rikošetā no Depaja galvas trāpīja pa stabu un šķērsoja vārtu līniju (3:1).

Nākamie vārti tika gūti tikai 70. minūtē. Džonss Brukss laukuma centrā apzaga Huntelāru, ASV aizskrēja pretuzbrukumā četratā pret sešiem, un tieši Brukss pēc latviešu izcelsmes pussarga Diandrē Jedlina piespēles ar sitienu tukšos vārtos noslēdza kombināciju (2:3). Laukumā turpinājās abpusēji atklāts uzbrukuma futbols ar daudzām nerealizētām izdevībām, tomēr bija grūti iedomāties, ka galotnē Nīderlande šokējoši piedzīvos zaudējumu.

Vispirms 89. minūtē Daniels Viljamss pēc stūra sitiena ar lielu rikošeta palīdzību panāca izlīdzinājumu (3:3), gandrīz nekavējoties pēc tam Lūks de Jongs neizmantoja pat divas izdevības atgūt Nīderlandei vadību (vārtsargs+pārliktnis), bet jau nākamajā pretuzbrukumā Bobijs Vuds no vārtu priekšas izrāva viesiem uzvaru (4:3).

Nīderlandes pamatsastāvs (4-4-2): Silesens (Ajax) – Blinds (MU), Martinšs Indi (Porto), Bruma (PSV), Janmāts (Newcastle) – Depajs (PSV), Klāsijs (Feyenoord), Veinaldums (PSV), Promess (Spartak) – Huntelārs (Schalke), van Pērsijs (MU)

Latvijas un Nīderlandes spēle "Skonto" stadionā paredzēta 12. jūnijā plkst. 21:45. Nīderlande šai spēlei turpinās gatavoties savās mājās un Rīgā plāno ielidot vien ceturtdien. Pirmā apļa cīņā Nīderlande savā laukumā izcīnīja graujošu uzvaru ar rezultātu 6:0. Interesanti, ka arī toreiz Nīderlande dažas dienas pirms spēles pret Latviju piedzīvoja zaudējumu - 2:3 pret Meksiku.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Nīderlande – ASV 3:4 (1:1) Huntelārs 27'49' Depajs 53' – Zardess 33' Brukss 70' Viljamss 89' Vuds 90'
Skotija – Katara 1:0 (1:0) Ričijs 41'
Ungārija – Lietuva 4:0 (4:0) Štībers 15' Džudžāks 20' Nikoličs 29' Priškins 30'

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601