01.06.2016. 23:46
Nākamajā piektdienā sāksies 2016. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs. Izlases steidz aizvadīt pēdējos sagatavošanās darbus un pārbaudes mačus. Beļģija, kas tiek pieskaitīta galvenajām favorītēm, tikai pašās beigās panāca 1:1 pret Somijas izlasi, kamēr Polija mājās ar 1:2 atzina Nīderlandes, kam neizdevās kvalificēties lielajam turnīram, pārākumu.

Nīderlandes izlasei, kurai neizdevās kvalificēties 2016. gada Eiropas čempionātam, uzvaru Polijā nodrošināja Georginio Vijnalduma 76. minūtē gūtie vārti - 2:1. Laukuma saimniekiem ilgi neizdevās izsist bumbu no soda laukuma, un par to nācās samaksāt ar piecu uzvaru sērijas pārtrūkšanu.

Polija, kas spēlēs vienā grupā ar Ukrainu, Ziemeļīriju un pašreizējo Pasaules kausa glabātāju Vāciju, izlīdzinājumu panāca 60. minūtē, kad precīzs raidījums izdevās pēc stūra sitiena. Pirmajā puslaikā poļi dominēja, taču no trīs metru attāluma trāpīja pa pārliktni, savukārt Nīderlandei izdevās izmantot vienu no retajiem momentiem, kad pēc centrējuma neveiksmīgi nospēlēja poļu vārtsargs Vojcehs Ščensnijs.

Čehijas izlase ("Euro 2016" spēlēs vienā grupā ar Spāniju, Turciju un Horvātiju) 90. minūtē izrāva uzvaru pret Krieviju - 2:1. Izšķirošos vārtus guva turku "Bursaspor" uzbrucējs Tomāšs Necids, kurš pēc piespēles no kreisās malas apsteidza aizsargu un no vārtsarga laukuma līnijas ar pirmo pieskārienu raidīja bumbu zem pārliktņa. Viņa priekšā kapitulēja naturalizētais aizsargs Romāns Noišteders, kurš debijā laukumā devās 64. minūtē. Krievija cīnīsies vienā grupā ar Angliju, Velsu un Slovākiju.

Islande, kas debijas turnīrā spēlēs vienā grupā ar Portugāli, Austriju un Ungārijas izlasi, ielaida pirmajā minūtē un ar 2:3 piekāpās norvēģiem. Pirmā puslaika izskaņā Sveriram Ingasonam no beļģu "Lokeren" izdevās panākt izlīdzinājumu, bet līdz 67. minūtei Norvēģija ieguva divu vārtu handikapu, kuru atspēlēt neizdevās. Toties deficītu līdz minimumam palīdzēja sadeldēt Gilfi Sigurdsona, kurš pārstāv "Swansea" no Anglijas Premjerlīgas, precīzais trāpījums.

FIFA rangā otrajā vietā esošā Beļģija tikai 89. minūtē, kad rezultatīvs sitiens izdevās "Everton" uzbrucējam Romelam Lukaku, izglābās no zaudējuma savā laukumā pret Somijas izlasi - 1:1. Protams, jāatzīmē, ka sitienos pamatīgs pārsvars piederēja laukuma saimniekiem - 33 pret četriem. Mērķi gan lidoja septiņi pret četriem. Somija pārtrauca četru zaudējumu sēriju, bet Beļģijas valstsvienība, kas Eiropas čempionātā būs vienā grupā ar Itāliju, Īriju un Zviedriju, bija tuvu otrajai neveiksmei pēdējās trīs spēlēs.