21.05.2015. 10:00
Ernests Gulbis (ATP 25.) šodien turpinās Nicas ATP titula aizstāvēšanas misiju, savā sezonas pirmajā ceturtdaļfinālā tiekoties ar labi pazīstamo Austrijas tenisistu Dominiku Tīmu (ATP 42.), kuram zaudējis pēdējās divas cīņas. Šodienas spēles sākums ap plkst. 14:30.

Gulbja vakardienas uzvara trīs setos pār Aleksandru Dolgopolovu viņam bija tikai otrā uzvara sezonas 13 mačos. Pateicoties izliktā tenisista statusam un 1. kārtas izlaišanai, Gulbim ar vienu uzvaru pietika, lai tiktu ceturtdaļfinālā. Tas viņam ir sezonas pirmais ceturtdaļfināls. Pērn viņam šajā laikā bija jau astoņi.

Ernesta šodienas pretinieks Tīms šogad sakrājis 13 uzvaras un 11 zaudējumus. Pagājušajā gadā viņš 13. uzvaru guva jūlijā, kad viņam bija sezonas pirmais un vienīgais ceturtdaļfināls. Dominikam šogad jau četri ceturtdaļfināli – Marseļā, Minhenē un Maiami. Turklāt Floridā gūtas četras uzvaras, jo tur notika lielais "Masters 1000" sērijas turnīrs, kurā Dominiks nebija brīvs no 1. kārtas (to izlaida uzreiz 32 spēlētāji).

Zīmīgi, ka Tīms šogad tālāk par ceturtdaļfinālu nav ticis, zaudējot Roberto Bautistam Agutam, Endijam Marejam un Džeraldam Melceram. Ja pirmie divi zaudējumi ir saprotami, tad trešais pret savu tautieti, ranga otra simta beigās esošo labi zināmā Jirgena Melcera brāli, gan bija grūti aptverams. Dominiks viņam Minhenē zaudēja ar rezultātu 6:7(5), 6:3, 3:6.

Tīms uzvarējis tikai vienu no karjeras sešiem ATP līmeņa ceturtdaļfināliem, to pagājušajā vasarā paveicot savās mājās Kicbīlē, kur tika līdz pat finālam, tajā zaudējot tobrīd lieliskā formā esošajam Davidam Gofānam.

Lai arī šīs sezonas pirmā puse Tīmam ir produktīvāka nekā pagājušajā sezonā, austrietis neslēpj, ka jūt t.s. otrās sezonas sindromu: "Ir ļoti smagi – katru nedēļu aizstāvēt punktus. Pretinieki mani tagad zina. Es joprojām esmu sava spēles meklējumos, cenšos kļūt stabilāks. Tas būs nākamais solis. Pērn spēlēju, īpaši neuztraucoties. Tagad domāju vairāk."

Tīma trumpji ir ar vienu roku izpildītais "backhand", tāpat var izcelt spēli uz gala līnijas. Uzņemšanā ir vairāk opciju nekā savas serves geimos, jo serve Tīmam ne tuvu nav tādā līmenī, kā, piemēram, Gulbim. Tiesa, austrietis šogad ir uzlabojis savu otro servi, tā ir maķenīt ātrāka un arī agresīvāka.

Tīms pašreiz rangā atrodas 42. vietā, kas ir par sešām pozīcijām zemāk nekā pērn pēc "US Open" sasniegtā rekordvieta. Tīma kontā šogad ir četras uzvaras pret Top 20 spēlētājiem – bez panākuma Roterdamā pār Gulbi apspēlēti arī Gofāns (Marseļā), Felisiano Lopess (Maiami) un Žils Simons (Romā). Pēdējās uzvaras sakarā jāatzīmē, ka francūzis pagājušajā nedēļā notikušo maču nepabeidza muguras savainojuma dēļ. Arī Gofāns Marseļā izstājās, tāpat šonedēļ viņam viena uzvara ar pretinieka izstāšanos – Niks Kirjoss elkoņa savainojuma dēļ vakar izturēja septiņus geimus.

Gulbis ar Tīmu iepriekš sacenties trīs reizes. Ernests Dominiku 2012. gada augustā ar 6:4, 6:3 pieveica Vinstonseilemas turnīra kvalifikācijā. Dominikam tobrīd bija tikai 18 gadi, un viņš rangā atradās piektajā simtā. Ernestam vajadzēja uzvarēt arī abu otrajā tikšanās reizē, taču pagājušā gada augustā "US Open" zaudēts piecos setos, turklāt tā bija pirmā reize Gulbja karjerā, kad viņš zaudēja, esot vadībā ar 2-0. Visbeidzot abu trešā tikšanās notika februārī Roterdamā, kur Gulbim neizteiksmīgs sniegums un attiecīgs rezultāts – 4:6, 2:6.

Tīmam pēdējā cīņā aizvadītajā ziemā uz "hard" seguma Roterdamas arēnā uzvaras formula bija pavisam vienkāršā – censties pēc iespējas vairāk spēlēt uz Gulbja "forehand" pusi, Ernests daudz palīdzēja ar kļūdām. Tādu taktiku pret Gulbi šosezon veiksmīgi izmantojuši vēl vairāki pretinieki.

Abi tenisisti viens otro ļoti labi zina, kopā trenējoties jau vairākus gadus. Vai Gulbis spēs atrast un izmantot Tīma vājās vietas, kā Dominiks to izdarīja abu pēdējā mačā, uzzināsim šopēcpusdien. Mačs varētu sākties ap plkst. 14:30, tā būs otrā spēle pēc Džona Isnera un Dušana Lajoviča cīņas, kas sāksies plkst. 12:45. Tieši šī mača uzvarētājs piektdien pusfinālā sacentīsies ar Gulbi vai Tīmu.

Datums Turnīrs Segums Rangs* Rezultāts
18.08.2012. Vinstonseilemas kval. Hard 143.-445. 6:4 6:3
29.08.2014. US Open Hard 12.-45. 6:4 6:3 4:6 3:6 3:6
09.02.2015. Roterdama Hard telpās 13.-47. 4:6 2:6

* - vispirms norādīta Gulbja, pēc tam Tīma vieta rangā konkrētās spēles brīdi.2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties