28.01.2014. 16:41
2014.gada ziemas olimpiskās spēles un līdz ar to arī olimpiskais hokeja turnīrs jau drīz priecēs sporta līdzjutējus ar pasaules labāko hokejistu cīņu par olimpiskajām medaļām. Pasaulē spēcīgākā čempionāta – Nacionālās hokeja līgas (NHL) – pārstāvji gan nav pārāk sajūsmināti par gaidāmo pasākumu, liekot noprast, ka NHL spēlētāju dalība turpmākajos olimpisko spēļu turnīros ir zem jautājuma zīmes.

NHL pārstāvis Bils Deilijs Ziemeļamerikas medijiem atklājis, ka nešaubās par visu iesaistīto organizatoru cenšanos, lai garantētu drošību 2014.gadu ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos, tomēr neizslēdz, ka nākotnē NHL hokejisti varētu arī nepiedalīties cīņā par olimpiskajām godalgām.

150 NHL hokejisti ir iekļauti 12 izlašu sastāvos dalībai Sočos, bet šogad gaidāms visilgākais pārtraukums NHL vēsturē (saistībā ar olimpiskajām spēlēm). Deilijs liek noprast, ka pēc 2014.gada olimpiskajām spēlēm gaidāmi secinājumi attiecībā uz NHL dalību turpmākajos gados, balstoties uz to, cik lielā mērā tiks ietekmēts NHL komandu sniegums pēc pārtraukuma beigām.

Deilijs norāda, ka ilgais pārtraukums (no 9. līdz 24.februārim) var jūtami ietekmēt komandu garu un konkurētspēju, pie tam būs jāpievērš uzmanība arī tam, cik daudzi spēlētāji iedzīvosies savainojumos.

NHL pārstāvis arī norādīja, ka gadījumos, kad olimpiskās spēles notika Ziemeļamerikā, ietekme uz NHL regulārās sezonas norisi bija mazāka, tomēr Deilijs noliedza, ka šādiem ģeogrāfiskiem aspektiem būtu nozīme lēmuma par NHL spēlētāju dalību olimpiskajās spēlēs pieņemšanā.

Kamēr nākotne vēl ir diezgan neskaidra, nav simtprocentīgas garantijas arī par NHL spēlētāju dalību Sočos. Deilijs norādīja, ka, ja līdz 9.februārim notiks kas ārkārtējs, tad NHL vēl var izvērtēt, vai tiešām tās spēlētājiem būtu jāapmeklē olimpiskās spēles. Tieši drošība būs viens no centrālajiem jautājumiem veiksmīgā Soču olimpisko spēļu norisē, ņemot vērā situāciju reģionā. Aptuvenie aprēķini liecina, ka vairāk kā 50 tūkstoši policistu un karavīru rūpēsies par viesu drošību.

Izmantotie resursi:TSN Sports News & Headlines | Score Results,...MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties