01.07.2012. 10:42
Nacionālās Hokeja līgas (NHL) vadība uzsākusi sarunas ar NHL Spēlētāju asociācijas (NHLPA) pārstāvjiem, lai mēģinātu vienoties par jaunu kolektīvo līgumu uz izvairītos no lokauta.

Jau ilgāku laiku gaisā virmo runas par iespējamo NHL lokautu, un iemesls tam ir pavisam vienkāršs - 2005. gadā noslēgtā kolektīvā līguma termiņš noslēgsies 15. septembrī. Piektdien notikusī tikšanās līgas ofisā Manhetenā ilgusi aptuveni divas ar pusi stundas, un galvenokārt tajā abas puses vienojušās par turpmāko rīcības plānu. NHL pārstāvēja komisārs Gerijs Betmens un komisāra vietnieks Bils Deilijs, bet spēlētājus pārstāvēja NHLPA izpilddirektors Donalds Fērs, padomdevējs Stīvs Fērs un vairāki spēlētāji.

"Tikšanās bija draudzīga un ceram, ka arī konstruktīva," norādīja Deilijs. Šī bija abu pušu pirmā oficiālā tikšanās. Donalds Fērs, NHLPA direktors, atzina, ka spēlētāji būtu gatavi uzsākt sezonu laikā arī tādā gadījumā, ja jaunais līgums vēl nebūtu parakstīts, bet sarunas turpinātos. Sezonu paredzēts uzsākt 11. oktobrī.

Acīmredzot, spēlētāji negrib atkārtot 2004. gada praksi, kad sezona tā arī nenotika, un kopumā 388 hokejisti devās spēlēt uz Eiropu. Toreiz lielākā daļa pievienojās Krievijas, Zviedrijas, Čehijas, Somijas un Šveices klubiem. HK "Rīga 2000" rindās 2004./05. gada sezonā uzspēlēja Kārlis Skrastiņš, Sergejs Žoltoks un Dārbijs Hendriksons, kurš gan pēc Žoltoka nāves pameta komandu.

NHL klubu īpašnieki vēlas pazemināt algu griestus, tāpat notiks diskusijas par līgas ieņēmumu sadali starp spēlētājiem un klubiem. Lai gan līgas kopējie ieņēmumi aizvadītajā sezonā bijuši 3,1 miljarda dolāru apjomā, vairākām komandām ir finansiālas problēmas. Lielākās - Ņūdžersijas "Devils" un Fīniksas "Coyotes" klubiem.

Izmantotie resursi:ESPNThe Washington PostBeach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties