25.04.2014. 09:28
Pērnie Stenlija kausa finālisti Bostonas Bruins ceturtdien viesos ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) papildlaikā pārspēja Deitroitas Red Wings, NHL Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā nonākot vadībā ar 3-1.

Lai gan vēl otrā perioda ievadā tablo vēstīja 2:0 mājinieku labā (izcēlās Niklass Kronvals un Pavels Dacjuks), pēc Torija Krūga un Milana Lučiča gūtajiem vārtiem jau trešā perioda sākumā bostonieši panāca 2:2. Spēle nonāca līdz papildlaikam, kura 14.minūtē veterāns Džeroms Iginla nodrošināja Bruins uzvaru. Uzvarētāju vārtsargs Tūka Rasks atvairīja 35 no 37 detroitiešu metieniem, kamēr Jonass Gustavsons Red Wings vārtos savā play-off debijā tika galā ar 37. Jau sērijas piektajā spēlē savā laukumā Bruins var nodrošināt vietu nākamajā kārtā. Šī pāra uzvarētāju pretinieki konferences pusfinālā būs Monreālas Canadiens.

Rietumu konferences mačā Sanhosē Sharks neizmantoja iespēju kvalificēties nākamajai kārtai, jo viesos ar 3:6 (1:1, 1:3, 1:2) atzina Losandzēlosas Kings pārākumu. Uzvarētāju labā pa diviem gūtiem vārtiem Džastinam Viljamsam un Marianam Gaborikam. Sērijā Sanhosē gan saglabā vadību (3-1) un piektā spēle notiks tieši Sharks laukumā.

Tikmēr vēl vienā Rietumu mačā Minesotas Wild uzvarēja Kolorado Avalanche arī otrajā mājas spēlē - 2:1 (1:0; 1:1; 0:0). Džareds Spurdžons un Čārlijs Koils līdz mača vidum panāca 2:0 mājinieku labā, bet Raiena O'Reilija gūtie vārti viesiem izrādījās vienīgie. Jāpiebilst, ka uzvarētāju vārtsargam Dārsijam Kemperam mača gaitā nācās atvairīt vien 12 Avalanche metienus, kamēr Wild atbildēja ar 32 pa Semjona Varlamova sargātajiem vārtiem. Sērijā 2-2, bet piektā spēle notiks Avalanche laukumā Denverā, kur pirmajās divās spēlēs pārāki bija laukuma saimnieki.