22.06.2015. 10:52
Bijušā Nacionālās futbola līgas (NFL) komandas Denveras "Broncos" spēlētāja Vesa Velkera zirgs vārdā "Nedraftētais" vakardien izcīnīja uzvaru prestižajās "Royal Ascot" sacensībās, savā klasē.

Vess Velkers jau labu laiku ir aizrāvies ar zirgu skriešanās sacensībām, tāpēc nav nekāds brīnums, ka pirms kāda laika viņš iegādājās zirgu un nosauca to par "Nedraftēto" ("Undrafted" – aut.). Vārda izvēle ir saistīta ar viņa statusu 2004. gadā, kad pēc koledžas viņu neizvēlējās neviena NFL komanda.

"Royal Asot" sacensībās, kas tiek atzīmētas kā gana prestižas, "Nedraftētais" piedalījās Pirmās kategorijas sacīkstēs, kurās startēja zirgi, kas ir vismaz četrus gadus veci. Šīm sacīkstēm "Royal Ascot" pasākumā ir dots nosaukums "Diamond Jubilee Stakes" un zirgu vadīja žokejs Frenkijs Detori.Lai arī izredzes uz uzvaru tika vērtētas kā 14/1, Velkera zirgs tika pie sava otrā panākuma karjerā un pirmā – Anglijas hipodromos. Savu pirmo uzvaru "Nedraftētais" izcīnīja pagājušgad, uzvarot trešās kategorijas sacensībās.

Interesanti, ka arī zirga trenerim, Veslijam Vordam šī bija pirmā uzvara šāda mēroga sacensībās, Anglijā.Savukārt žokejam Detori šī bija jau trešā uzvara "Royal Ascot" sacensībās iepriekšējā nedēļas nogalē, bet "Diamnod Jubilee Stakes" ietvaros šī viņam bija otrā uzvara, iepriekšējā tika izcīnīta pirms 20 gadiem.

Pievēršoties pašam Velkeram, tad viņš vēl aizvien nav atradis sev komandu un pēc ne visai veiksmīgās iepriekšējās sezonas, kuras laikā viņš arī saņēma diskvalifikāciju par dopinga lietošanu, ir apsvēris arī karjeras beigu iespējamību.

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader in SportsBeach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties