31.01.2016. 18:44
Šodien Latvijas sieviešu Virslīgas spēlēs pie uzvarām tika Jēkabpils sporta skolas un REIR Dobele komandas, kas pārspēja, attiecīgi, LSPA un Ludzas "Latgolu".

Līdzšinējās divās "REIR Dobele" un "Latgols" spēlēs šosezon līdzvērtīga cīņa bija tikai pirmajā savstarpējā spēlē, kas notika Dobelē, kur "Latgols" uzvarēja sīvā cīņā ar 26:23. Savā laukumā ludzānietes savukārt bija pārākas ar 36:29, turklāt jau pēc pirmā puslaika bija iekrājušas +9.

Šīs dienas spēli jau no pirmajām minūtēm apņēmīgi uzsāka dobelnieces, kas līdz puslaika vidum iekrāja piecu vārtu pārsvaru – 9:4. Vēlāk mājinieču pārsvars tika palielināts arī līdz +8, bet pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 18:12 "REIR Dobele" labā.

Otrā puslaika sākums nedaudz veiksmīgāks bija "Latgols" komandai, kas pēc Ineses Šļubčenko metiena pietuvojās līdz četriem vārtiem – 22:18. Tomēr salauzt dobelnieces viešņām neizdevās – pateicoties Lauras Ņeverovskas rezultativitātei, piepalīdzot arī komandas biedrenēm, "REIR Dobele" nākamo desmit minūšu laikā pārsvaru dubultoja (28:20), bet neilgi pirms spēles beigām Dinija Purviņa pirmoreiz panāca +10 (33:23). Spēli dobelnieces noslēdza ar 33:25.

Jēkabpils un LSPA komanda šosezon jau divreiz bija tikušās un allaž uzvaru izcīnīja jēkabpilietes, kas vispirms uzvarēja viesos (34:27), bet pēc tam bija pārākas savā laukumā (30:18). Šoreiz nominālās laukuma saimnieces bija LSPA handbolistes, tomēr tā kā rīdziniecēm ir problēmas ar mājas spēļu zāli, spēle notika Jēkabpilī.

Tieši LSPA pēc Annas Makarovas metiena atklāja spēles rezultātu, taču turpinājuma veiksmīgāks bija jēkabpilietēm. Vienubrīd Jēkabpils panāca +3 (7:4, 10:7), tomēr puslaika beigu daļu labāk nospēlēja LSPA, priekšpēdējā minūtē pat izvirzoties vadībā – 13:12. Puslaiku gan rīdziniecēm neizdevās noslēgt savā labā – 13:13. Uz īsu brīdi LSPA pārņēma vadību arī otrā puslaika sākumā, bet vēlāk iniciatīva pārgāja jēkabpiliešu pusē, kas diezgan pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, uzvarot ar 30:25.

LSPA – Jēkabpils SS 25:30 (13:13)LSPA: Makarova 7/1, Skābarde 7/2, Zaščerinska 5, Liepiņa 3, E. Balanda 2, Saveljeva 1.Jēkabpils: Ārmane 9/1, Čeiča 9/2, G. Kaulakane 6, Jugāne 4, Lapsa 1, Krūmiņa 1.

REIR Dobele – Ludzas Latgols 33:25 (18:12)REIR Dobele: Ņeverovska 16/8, Purviņa 8, Freiberga 5, Dubrovska 2, Šteinerte 2, Egle 1.Latgols: Rutkovska 7, Šļubčenko 6, Daņiļenko 5/3, Kukurāne 4, Gagarina 2, Klementjeva 1.