07.02.2016. 07:06
Goldensteitas „Warriors” izcīnījusi savu devīto uzvaru pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā, ar 116:108 pārspējot „Thunder”. Šis bija „Warriors” 41. panākums savā laukumā regulārās sezonas spēlē pēc kārtas (otrs labākais sasniegums NBA vēsturē) un 46. uzvara šīs sezonas 50 spēlēs (NBA rekords).

„Thunder” uz savu pirmo sezonas spēli pret „Wariors” ieradās ar piecu uzvaru sēriju un spēles sākumā pierādīja, ka šim mačam noskaņojusies īpaši, un veica izrāvienu 9:0. Taču pēc pirmajām minūtēm „Thunder” tā arī neizdevās pirmajā puslaikā apturēt „Warriors” straujos uzbrukumus, ar kuriem mājinieki puslaikā guva 73 punktus un izvirzījās 17 punktu vadībā. Tā ir devītā reize šosezon, kad „Warriors” puslaikā sametusi vismaz 70 punktus. Neviena cita NBA komanda to nav paveikusi vairāk par reizi...

Tiesa, „Warriors” šajā mačā trāpīja tikai septiņus tālmetienus no 26, un otrajā puslaikā „Thunder” ar Kevina Durenta palīdzību spēja atspēlēties, sarūpējot intrigas pilnu galotni. Izšķirošajos brīžos „Warriors” izturēja aizsardzībā, Stefens Karijs trāpīja pāris sarežģītus metienus un izkārtoja ātro uzbrukumu Andrē Igudalam, kas pielika punktu mačam (116:108) un Karija double-double, kurš šoreiz sastāvēja no 26 punktiem un desmit piespēlēm, tiesa, Karijs trāpīja tikai vienu no astoņiem trejačiem.

Nekrita arī Klejam Tompsonam, taču viņš trāpīja svarīgu tālmetienu spēles izskaņā un guva 18 punktus, bet ierasti universālu spēli aizvadīja Dreimonds Grīns, savācot 14 atlēkušās bumbas. Zaudētāju sastāvā savukārt lielisks bija Durents, kuram 40 punkti un 14 atlēkušās bumbas, bet Rasels Vestbruks pievienoja 27 punktus un 12 piespēles.

Perfektu bilanci savā laukumā uzturējusi arī „Spurs” (28-0), kura ar 106:102 pieveica „Lakers”. Uzvara gan nāca grūtā ceļā, jo Kobe Braients, aizvadot savu pēdējo spēli Sanantonio, guva 25 punktus, bet Džuliuss Rendls izcēlās ar 15 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām. Jāatgādina, ka „Spurs” traumu dēļ palikusi bez Tima Dankana un Manu Džinobili, bet šonakt ar 26 punktiem izcēlās Lamarkuss Oldridžs.

Ar iespaidīgiem double-double savu komandu uzvarās izcēlās divi debitanti. Karls Entonijs Taunss guva 26 punktus un savāca 17 atlēkušās bumbas Minesotas uzvarā pār Čikāgas „Bulls”. Savukārt Džalils Okafors savāca 22+17 Filadelfijas sezonas astotajā uzvarā (103:98 pret „Nets”), turklāt abi augumā raženie debitanti izcēlās arī ar trim blokiem.

Savukārt Austrumu konferences „play-off” pretendentu starpā tika aizvadītas divas svarīgas spēles. „Pacers” savā laukumā spēja tikt galā ar „Pistons”, pateicoties Pola Džordža 30 gūtajiem punktiem, kamēr Detroita trāpīja tikai 51% soda metienu, un to neizglāba arī Entonija Tolivera pieci precīzie tālmetieni. „Hornets” tikmēr pietuvojās astotajai pozīcijai konferencē, ar 108:104 pieveicot „Wizards”. Nikolā Batums guva 26 punktus un palika vienas rezultatīvas piespēles attālumā no triple-double. Bet Džeimsam Hārdenam divciparu skaitlis kādā nevēlamā statistikas rādītājā, proti, kļūdās. Viņš tādas pieļāva desmit, taču guva 33 punktus pret Portlendu. Partneri „Rockets” komandā gan sniedza mazu pienesumu, un „Trail Blazers” ielaida tikai 79 punktus un svinēja pārliecinošu uzvaru.