25.11.2017. 16:27
Latvijas kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici atradās otrajā pozīcijā pēc pirmā brauciena Vinterbergas trasē Vācijā, taču otrajā braucienā piedzīvotā neveiksme brāļus atbīdīja uz 6. pozīciju Pasaules kausa sezonas otrajā posmā.

Šici pirmajā braucienā piekāpās tikai vāciešiem Toni Egertam un Sašam Benekenam, bet otrajā braucienā pēc kļūdas startā uzrādīja astoto rezultātu.

Divu braucienu summā Šici uzvaru guvušajiem Egertam un Benekenam zaudēja 0,558 sekundes, kas latviešiem deva 6. vietu.

Savukārt Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš uzvarētājiem zaudēja 0,879 sekundes, noslēdzot pirmo desmitnieku, bet jaunie Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs bija vairāk nekā divas sekundes lēnāki un ieņēma 20. pozīciju 23 ekipāžu konkurencē.

Arī Putins un Marcinkēvičs otrajā braucienā smagi kļūdījās, jo pēc pirmā bija 13. pozīcijā. Tikmēr Gudramovičs un Kalniņš abos braucienos uzrādīja desmitos laikus.

Vācijas divnieki aizņēma visu goda pjedestālu, jo otro vietu izcīnīja Tobiass Vendls un Tobiass Arlts, kuri Egertam un Benekenam zaudēja 0,237 sekundes, bet trešajā vietā bija jaunie Robins Johaness Gīke un Dāvids Gamms, kuri atpalika 0,429 sekundes.

Vinterbergā šorīt bija mainīgi laikapstākļi, nelielām lietavām nomainot slapjam sniegam. Tiesa, uz divnieku ekipāžu otro braucienu sniegs mitējās.

Vieta pamatsacensībās automātiski bija nodrošināta Latvijas vadošajam divniekam Šiciem, savukārt caur piektdien notikušo Nāciju kausu tur tika Gudramovičs un Kalniņš, kā arī Putins un Marcinkēvičs, ieņemot attiecīgi trešo un devīto vietu. Savukārt juniori Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, startējot ārpus konkurences, bija 18.pozīcijā.

Sezonas pirmajā posmā pirms pirms nedēļas Šici bija septītie, taču aizvadīja tikai vienu veiksmīgu braucienu, jo pēc pirmā bija vien 13.vietā. Tikmēr Putins un Marcinkēvičs pirmajā braucienā bija sestie, bet pēc otrā noslīdēja uz 11.vietu summā.

Savukārt Gudramovičs un Kalniņš pirmajā posmā nemaz netika pie iespējas braukt Pasaules kausa sacīkstēs, jo neveiksmīgi aizvadīja Nāciju kausu.

Šici iepriekšējā sezonā vienu reizi kāpa uz goda pjedestāla, bet kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, spītējot vecākā brāļa Andra pleca savainojumam. Tikmēr labāko sezonu karjerā aizvadīja Gudramovičs un Kalniņš, kuri uz goda pjedestāla tika pat divas reizes, izcīnot divas otrās vietas Siguldā - gan pamatsacensībās, gan Sprinta sacensības. Savukārt kopvērtējumā viņi bija septītie. Tikmēr Putins un Marcinkēvičs iepriekšējā sezonā kopvērtējumā palika 23. vietā.

Jau vēstīts, ka Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis sestdien Vinterbergas trasē, Vācijā, ieņēma 13. vietu Pasaules kausa otrajā posmā, kā vienīgais no latviešu vīriem kvalificējoties svētdien gaidāmajām Sprinta kausa sacensībām.

Savukārt 17. vietu ieņēma talantīgais Kristers Aparjods, 24.vietā 29 sportistu konkurencē ierindojās Artūrs Dārznieks, bet pieredzējušais Inārs Kivlenieks krita pirmajā braucienā un nefinišēja.

Pasaules kausa otrais posms noslēgsies svētdien ar dāmu sacensībām, kur Latviju pārstāvēs Ulla Zirne, Elīza Cauce un Kendija Aparjode, kā arī Sprinta sacensībām.

Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Savukārt Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz šī gada beigām, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu - trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006. gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).