18.05.2015. 00:00
2015. gada pasaules čempionātā hokejā triumfēja Kanādas izlase, kas desmito uzvaru desmit spēlēs izcīnīja, pagājušā turnīra uzvarētājas Krievijas valstsvienības vārtos 50. minūtēs iemetot sešas ripas pēc kārtas un izcīnot panākumu ar 6:1. Kanādiešiem tas bija pirmais zelts kopš 2007. gada.

Nepārspētā Kanādas izlase sāka ar momentiem Sidnija Krosbija maiņas izpildījumā, tāpat pie diviem metieniem no tuvas distances tika Šons Kuturjē. Pagājušā gada pasaules čempioni krievi atbildēja, pretuzbrukumos izraujoties pusfinālā izšķirošos vārtus guvušajiem Sergejam Mozjakinam un Aleksandram Ovečkinam, taču pretiniekiem piederēja ievērojams pārsvars, un 19. minūtē tieši kanādieši izvirzījās vadībā. Ceturtā virknējuma uzbrucējs Tailers Eniss izmeta slaidu virāžu, neskatoties raidīja ripu vārtu virzienā, un tā atsitās pret Kodija Īkina slidu un atrada ceļu starp Sergeja Bobrovska kājsargiem.

Enisa zvaigzne uzmirdzēja arī otrās trešdaļas ievadā, kad viņš apslidoja Krievijas valstsvienības vārtus un dubultoja pārsvaru. Kanādas ceļa rullis tikai uzņēma ātrumu, iespēja sekoja iespējai, un pēc tam, kad Jevgeņijs Malkins un Ovečkins neizmantoja izgājienu divatā pret aizsargu, 3:0 panāca komandas kapteinis Sidnijs Krosbijs, kurš ar metienu tālajā devītniekā izmantoja piespēli no aizvārtes. Viņš izcēlās trešajā finālā pēc kārtas - vēl arī 2014. un 2010. gada olimpiskajās spēlēs.

44 sekundes vēlāk handikapu līdz četriem vārtiem palielināja Tailers Segins, kuram pretuzbrukumā pēc izcilas Kloda Žirū piespēles bija tikai jātrāpa tukšos vārtos. Otrās trešdaļas beigās uzbrucējam bija iespēja izcelties desmito reizi desmit spēlēs, taču skaitliskajā vairākumā viņš trāpīja nevis tukšos vārtos, bet gan pa pārliktni. Savukārt 44. minūtē stabs izcelties liedza Taileram Tofoli.

Lai gan pēdējā trešdaļa bija formalitāte, Kanādas ātrvilciens nedomāja apstāties. Vairākumā Krosbijs pie tālā stabiņa atrada Žirū, bet pēc nepilnas minūtes Neitans Makinons pretuzbrukumā izmantoja Bobrovska kļūdu un panāca 6:0. Svinības nespēja sabojāt arī Malkina, kurš mainīja Mozjakina metiena no distances trajektoriju, vārti septiņas minūtes pirms pasaules čempionāta noslēguma, kas kanādiešu sauso sēriju pārtrauca pēc 190 minūtēm un trim sekundēm.

Tādējādi Kanādas valstsvienība pirmo reizi kopš 2007. gada un 25. reizi kļuva par pasaules čempioni. Komandas kapteinis Krosbijs trīs zeltu klubiņā (uzvara Stenlija kausā, olimpiskajās spēlēs un pasaules čempionātā) pievienojās tautiešiem Patrīsam Beržeronam, Ērikam Stālam, Džonatanam Teivsam, Krisam Prongeram, Skotam Nīdermaijeram, Brendanam Šenahenam, Džo Sakikam un Robam Bleikam.

Vārti: 18:10 Īkins (Eniss, Mazins) 1:0, 21:56 Eniss (Īkins, Kuturjē) 2:0, 27:22 Krosbijs (Eberlī, Hemjūss) 3:0, 28:06 Segins (Žirū, Berijs) 4:0, 48:58 Žirū (Krosbijs, O'Railijs, vair.) 5:0, 49:50 Makinons (Savārds) 6:0, 52:47 Malkins (Mozjakins, Kuļikovs) 6:1Soda minūtes: 4:10Metieni: 37:12Vārtsargi: Maiks Smits - Sergejs Bobrovskis