23.08.2015. 21:45
Šveices tenisisti Novakam Džokovičam šogad lieguši sasniegt divas īpašas atzīmes. "French Open" finālā karjeras "Grand Slam" kārojošo Džokoviču apturēja Stens Vavrinka, bet Sinsinati "Masters" finālā viņu pārspēja Rodžers Federers. Septīto titulu šeit izcīnījušais Federers finālā uzvarēja ar 7:6(1), 6:3, neļaujot Džokovičam sasniegt "Zelta "Masters". Federers turnīra laikā ne reizi nezaudēja savu servi.

Novaks Džokovičs šodien spēlēja daudz enerģiskāk un agresīvāk nekā pusfinālā. Un to varēja ļoti labi saprast – pretinieka kvalitāte lika darboties daudz aktīvāk. Tiesa, pasaulē labākajām tenisistam uzņemšanā variantu nebija, savukārt pašam nācās atspēt vairākas breikbumbas.

Ranga līderis trīs breikbumbas atspēlēja trešajā geimā, bet vēl vienu ceturtajā. Džokovičs svarīgajos brīžos labi servēja un spēlēja uz Rodžera Federera "backhand" pusi. Tā bija ierastā taktika, kas līdz taibreikam darbojās ļoti labi. Šveicietim 12 geimos daudz kļūdu no neērtās puses, bet zīmīgi, ka taibreikā šis sitiens palīdzēja ļoti daudz.

Federers taibreikā trīs punktus ieguva ar "backhand" – viens diagonālais un divi pa līniju. Džokovičs vienīgo punktu saņēma pēc Federera sitiena tīklā. Rodžers 1. setā ar servi zaudēja tikai sešus punktus, divi no tiem bija ar dubulkļūdām, bet vēl viens taibreikā ar sitienu tīklā.

Federers savas serves geimos ar grūtībām nesaskārās, bet uzņemšanā ar agresīvu spēli regulāri radīja Džokovičam problēmas. Nole izjuta lielu spiedienu servējot, tāpēc riskēja ar otrajām servēm. 2. seta pirmajā serves geimā Džokovičam trīs dubultkļūdas, dodot Federeram seta un 2:0 pārsvaru. Jāatzīmē, ka trešā dubultkļūda, kas bija breikbumbas izspēlē, patiesībā nebija dubultkļūda, jo bumbiņa skāra līniju. Džokovičs "Hawk-Eye" neizmantoja un zaudēja geimu.

Džokovičs ļoti ilgajā (9:41) sestajā geimā atspēlēja trīs breikbumbas, vēl saglabājot intrigu – 2:4. Nākamajā geimā Džokovičs vienīgo reizi mačā uzņemšanā tika līdz "vienādi". Nākamā izspēle beidzās ar Džokoviča neprecīzu "backhand" sitienu pa līniju. Federers noturēja servi, pietuvojoties viena geima attālumā no titula – 5:2. Servējot par uzvaru mačā, Federers nezaudēja nevienu punktu un finālā triumfēja ar rezultātu 7:6(1), 6:3.

Informācija tiek papildināta...Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties