01.07.2012. 13:48
Esam sarūgtināti, ka zaudējām, taču nosargājām pārsvaru savstarpējās cīņās un spēles gaitā bija vairāki faktori, kas vieš optimismu, Latvijas Basketbola savienības mājas lapā citēts sieviešu valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips.

Nerips uzsver, ka zaudēta ir kauja, nevis karš. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrā apļa pirmajā spēlē latvietes Latinā zaudēja Itālijas izlasei 57:60. Latvijas komanda ar trim uzvarām piecās spēlēs E grupas tabulā dala 2./3.vietu ar Somijas izlasi un saglabā reālas izredzes kvalificēties finālturnīram. Nākamā spēle - trešdien, 4.jūlijā "Arēnā Rīga" ar Luksemburgas komandu.

"Kaut gan cīņas gaita ievirzījās mums neveiksmīgā gultnē un spēles vidū draudēja zaudējums ar lielu punktu starpību, komanda tomēr nepadevās un atrada argumentus, lai atspēlētos. Pēdējās sekundēs bija iespēja izlīdzināt rezultātu. Diemžēl pēdējais trīspunktnieks nebija precīzs, taču - iespēja bija," rezumē Nerips.

Itālietes uzspiedušas ļoti asu spēli ar fiziskiem kontaktiem uz sodu robežas un pašas labāk pielāgojās tāda stilam. "Mača sākumā izvēlējāmies vieglākos ceļus, centāmies spēlēt pārāk "tīri", padevāmies spiedienam. Netika izmantotas iespējas provocēt pretinieču pārkāpumus, bija pārāk daudz nesagatavotu metienu. Pretinieces īpaši uzmanīja Lieni Jansoni, pret kuru darbojās ļoti agresīvi. Taču spēles gaitā meitenes pielāgojās un sagādāja pretiniecēm daudz problēmu," norāda treneris.

Kopumā apmēram 25 minūtes bijusi ļoti laba aizsardzība ar savstarpēju palīdzēšanu. Taču - bija arī neveiksmīgas epizodes. Trīs reizes pretiniecēm izdevās trāpīt trīspunktniekus uzbrukuma pēdējā sekundē. Tieši tā itālietes iekrāja lielu pārsvaru.

"Statistika nemelo - ļoti veiksmīgi iesaistījās Anete Šteinberga, kura pastiprināja spiedienu uz pretinieču groza apakšu. Ceru, ka spēlētājām, kuru devums uzbrukumā šoreiz nebija tik liels, kā cerēts, nākamajās cīņās nospēlēs labāk. Saglabājām intrigu līdz pēdējam brīdim šajā mačā un, paturot lielu pārsvaru savstarpējās spēlēs, itālietēm esam nodrošinājušas diskomfortu - viņām būs nopietni jāspēlē gan ar Grieķiju, gan izbraukumā Somijā. Taču uz konkurentu neveiksmēm vien necerēsim," sola Nerips.

Viņš uzsver - nav iemesla nokārt degunus, jāturas pie zemes un jāizdara savi darbi nākamajās spēlēs. Uzvaras nenāks viegli, tās būs jāizplēš ar cīņu, bet komanda tā būs gatava.MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties