09.07.2015. 09:16
Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā nedrīkst atļauties piedzīvot otro zaudējumu pēc kārtas, uzskata valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kā zināms, trešdien Latvijas izlase Kanāriju salās notiekošā Eiropas čempionāta izšķirošajā spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar 51:68 piekāpās Polijas vienaudzēm.

"Zaudējumos vienmēr vainojams treneris, un mana lielākā kļūda šodien bija tā, ka nespēju atrast aizvietotājas spēlētājām, kuras vai nu spriedzes, vai citu iemeslu dēļ pārāk tālu atkāpās no spēles plāna un saviem pienākumiem," Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Neripu.

Kā pauda izlases treneris, Latvijas komandai bija problēmas ar bumbas kontroli un uzbrukumu veidošanu.

"Jau pārbaudes turnīrā bija jūtams, ka Polijas izlases ātrā un agresīvā spēle mums sagādā lielas grūtības. Uzvarējām cīņā pie groziem, agresivitāte it kā bija pietiekama, tomēr kopumā Polijas izlase spēlēja pārliecinošāk. Izšķirošo lūzumu Polijas komanda nostiprināja ar precīziem trīspunktniekiem. Zinājām, ka pretinieces ir labas metējas un, tikko pazuda disciplīna aizsardzībā, viņas mūs uzreiz sodīja. Pēc tāda nokdauna ceturtās ceturtdaļas sākumā vairs neatguvāmies," stāstīja Nerips.

Līdz ar zaudējumu, Latvijai tagad būs jācīnās par 9.-16.vietu, turklāt tā joprojām nav garantējusi vietas saglabāšanu A divīzijā. Cīņu par palikšanu A divīzijā Latvija uzsāks piektdien ar spēli pret Čehiju.

"Kā jau pirms čempionāta teicu, vissvarīgākā mums būs septītā spēle, tāpēc gariem pārdzīvojumiem nav laika. To saprot arī lielākā daļa spēlētāju, kuras, esmu pārliecināts, būs gatavas cīņai ar Čehijas izlasi. Nedrīkstam atļauties otro zaudējumu pēc kārtas. Jāatceras mūsu trumpji, kas palīdzēja izcīnīt trīs uzvaras - spēles disciplīna un cīņasspars. Basketbola meistarības ziņā otrā astoņnieka komandas ir stipri līdzvērtīgas. Uzvarēs tās, kurām būs stiprāki raksturi," uzsvēra Nerips.

Eiropas čempionāts norisināsies līdz 12.jūlijam, un vietu A divīzijā zaudēs trīs vājākās vienības.

Pērn Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionāta A divīzijā atgriezās pēc sezonas pārtraukuma, izcīnot ļoti augsto piekto vietu. Tomēr no pērnā gada izlases sastāvā palikusi vien Sigita Džarcāne. Pirms tam - 2005., 2009. un 2010.gadā - Latvijas izlase šajā vecuma grupā tika pie Eiropas čempionāta bronzas godalgām.Balance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties