13.07.2015. 00:51
Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlase Eiropas čempionātā Kanāriju salās izcīnīja 12. vietu. Pēdējā mačā Aigara Neripa vadītā komanda ar 55:57 piekāpās Beļģijas komandai. «Svarīgās cīņas ar Polijas un Čehijas komandām, kurās izšķīrās mūsu liktenis, bija prasījušas ļoti daudz enerģiju. Uz pēdējām divām spēlēm emocionāli atgūties neizdevās,» Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājas lapā norādīja treneris.

«Protams, gribējām atvadīties no čempionāta ar uzvaru. Izdevās labs spēles sākums, pārņēmām vadību, un tas ietekmēja spēlētāju rotāciju. Atkal vairāk spēlēja mūsu līderes, arī spēlētājas, kurām šis bija pēdējais starts jaunatnes izlasē (Arta Frīdenberga, Sigita Džarcāne, Elīna Bērziņa). Ilgu laiku mums piederēja iniciatīva, taču pēdējā ceturtdaļā pret Beļģijas komandas zonu netrāpījām vairākus tālmetienus, savukārt pretinieču līdere izšķirošajās epizodēs nospēlēja aukstasinīgi un precīzi,» viņš sacīja. 

Turnīra deviņās spēlēs Latvijas komanda izcīnīja četras uzvaras.

«Labākās spēles aizvadījām un svarīgākās uzvaras izcīnījām ar kolektīvu cīņassparu un pašatdevi. Jāatzīst, ka individuālās meistarības ziņā bijām tuvāk tabulas lejasgalam, nevis ceturtdaļfinālistiem. Turklāt tikko pieaug fiziskais un psiholoģiskais spiediens, visi defekti izpaužas vēl asāk,» teica treneris Nerips. 

Latvija Eiropas U-20 čempionātā būs pārstāvēta arī nākamgad, kad šajā vecuma grupā vēl varēs spēlēt deviņas tikko notikušā čempionāta dalībnieces.

«Kādai spēlētajai pietrūkst pašiniciatīvas, kāda, iespējams, jau sasniegusi meistarības griestus, lai arī 20 gadu vecumā par to vēl runāt pāragri. Sportiskā nākotne visām būs atkarīga no treniņos ieguldītā darba un prasmes atrast komandu, kurā attīstīties,» pastāstīja Nerips. Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties