01.05.2013. 19:11
Talantīgākajām jaunās paaudzes basketbolistēm ir jākļūst par jaunajām Latvijas sieviešu izlases līderēm un jāpalīdz vienībai sasniegt izvirzītie mērķi, uzskata komandas galvenais treneris Aigars Nerips.

Latvijas izlase uzsākusi gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, kas jūnijā notiks Francijā. Izlases sastāvs gan ir krietni atšķirīgs no tā, kādu ir pierasts redzēt līdzšinējos gados.

No potenciālajām kandidātēm smagu savainojumu ārstē Kristīne Vītola, visu sezonu nespēlē Agnija Reke, spēlētājas karjeru beigusi Santa Dreimane, bet Zane Tamane paziņojusi, ka valstsvienībā vairs nespēlēs. Tāpat par karjeras beigām izlasē nesen oficiāli paziņoja arī Anete Jēkabsone-Žogota. Tāpat Latvijas izlasei no sākotnēji izziņotā kandidāšu pulka nepalīdzēs Anita Teilāne un Zenta Meļņika, kuras atteikušās spēlēt valstsvienībā, līdz ar to izlases kandidāšu vidū vismaz pirmajā treniņnometnē tiks iesaistīta U-20 izlases kandidāte Rūta Veidere. Savukārt nesen tika uzzināts, ka traumas dēļ izlasei nevarēs palīdzēt arī Aija Putniņa.

«Gads ir pagājis nemanot, un es pievienojos viedoklim, ka jārespektē to spēlētāju lēmums, kuras vairs nespēlēs izlasē. Liels paldies Tamanei, kura mums palīdzēja tikt uz šo turnīru. Taču laiks iet tālāk un ir jāpievēršas tām meitenēm, kuras izlasē spēlēs tagad,» preses konferencē trešdien izteicās Nerips. «Es ceru, ka tie talanti, kuri mums ir - Sabīne Niedola, Elīna Babkina, Ieva Krastiņa, Liene Jansone - palīdzēs sasniegt tos mērķus, ko mēs gaidām. Skatoties kandidāšu sarakstu, ir astoņas jaunas spēlētājas, taču visa komanda ir gatava vienotam mērķim. Ceru, ka par izlasi atkal varēs runāt ar lepnumu.»

«Pagaidām vairākas meitenes, kuras piedalījās Latvijas čempionāta finālā, vēl nav pilnībā fiziski atjaunojušās, tāpēc viņām tiks piemērots atsevišķs treniņu grafiks,» paziņoja treneris.

«Liels prieks, ka izcīnījām kārtējo iespēju piedalīties čempionātā. Tiešām izlasē ir jaunas sejas, taču tas dod jaunu azartu un citādāku emocionālo pacēlumu. Ar jaunajām spēlētājām esam atradušas kopīgu valodu. Mikroklimats ir tāds, ka, ejot laukumā, cīnīsimies, cik vien varēsim. Mēs noteikti esam un būsim gatavas gaidāmajam Eiropas čempionātam,» pauda valstsvienības kapteine Liene Jansone.

«Mēs jau esam pieraduši, ka Latvijas sieviešu izlase sekmīgi startē, un ir cerības, ka arī šogad izdosies labs starts, ar iespēju tikt arī uz pasaules čempionātu,» izteicās Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins. «Man jau daudzi ir teikuši, ka izlase vairs nav tāda, kāda bija pēdējos gados, taču realitāte ir tāda, ka sportā viss strauji mainās, un ir jārespektē spēlētājas, kuras pieņēmušas lēmumu vairs nestartēt izlasē. Vienas zvaigznes aiziet, citas nāk vietā, un mēs ceram, ka jaunās zvaigznes spēsim pilnībā atklāt.»

Latvijas izlases kandidāšu sarakstā šobrīd ir 22 spēlētājas, no kurām pirmajā oficiālajā treniņā piedalījās 15, ieskaitot RTU/«Merks» pārstāvi Lauru Auderi, kura ar veiksmīgu sniegumu Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā nopelnījusi uzaicinājumu izmēģināt spēkus valstsvienībā.

Saaukstēšanās dēļ tikai nedēļas beigās treniņos iesaistīsies Sabīne Niedola un Veidere, bet Anete Horelika un Babkina vēl turpina startēt savu klubu rindās.

No trim kandidātu sarakstā iekļautajām Ziemeļamerikā spēlējošajām basketbolistēm pirmā Rīgā jau 7. maijā būs Linda Rubene. Vēlāk 22. maijā atlidos Anete Šteinberga, bet Liene Priede var ierasties tikai 30. maijā, un viņas izredzes strauji iekarot vietu sastāvā treneris raksturojas kā stipri šaubīgas.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlasei paredzētas desmit pārbaudes spēles - 12. maijā viesos pret Baltkrieviju, 18. un 19. maijā savā laukumā pret Nīderlandi, bet 25. maijā arī savā zālē pret Lietuvu.

Mačs pret Lietuvu paies sociālās kampaņas «Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!» zīmē un jau tradicionāli tiks rīkots kā rozā lentītes spēle.

Tāpat no 31. maija līdz 2. jūnijam Zviedrijā tiks aizvadīts pārbaudes turnīrs, kurā piedalīsies Turcijas, Lielbritānijas un Zviedrijas valstsvienības, bet no 6. līdz 8. jūnijam Čehijā tiks spēlēts pret Krievijas, Ķīnas un Čehijas vienībām.

Eiropas čempionāts Francijā sāksies 15. jūnijā. Apakšgrupā Latvija spēlēs ar Franciju, Lielbritāniju un Serbiju. Pēc apļa turnīra trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā.

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidāšu saraksts dalībai Eiropas čempionāta finālturnīrā:

Anda Eibele, Kristīne Silarāja, Zane Jākobsone, Dita Liepkalne (visas - «Cēsis»), Asnāte Fomina, Laura Audere (abas - RTU/«Merks»), Ieva Krastiņa, Kitija Laksa, Dita Rozenberga, Rūta Veidere (visas - «TTT Rīga»), Elīna Babkina (Prāgas ZVVZ USK, Čehija), Kristīne Kārkliņa (Džejhanas «Belediye», Turcija), Baiba Eglīte (Karlovi Vari «Lokomotiva», Čehija), Anete Horelika («ProBuild Lions», Nīderlande), Liene Priede (Misūri universitāte, ASV), Sabīne Niedola («Cadi ICG Software», Spānija), Ieva Kūlīte («Wolfenbuttel», Vācija), Linda Rubene (Indiānas Universitāte, ASV), Liene Jansone (bez kluba), Anete Šteinberga (Teksasas Universitāte, ASV), Aija Brumermane («Bacsbasket», Ungārija), Līga Šurkusa («Pallacanestro Broni 93», Itālija).Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties