17.08.2015. 08:21
Lietuvas basketbola klubs Klaipēdas "Neptunas", kas jaunajā sezonā startēs ULEB Eiropas kausā, vienojies par līgumu ar Nacionālajā Basketbola Asociācijā (NBA) spēlējušo amerikāņu aizsargu Danielu Jūingu.

32 gadus vecais Jūings pagājušo sezonu aizvadīja Francijā, "Le Mans" rindās vidēji 27 ar pusi minūtēs gūstot 9,1 punktu un atdodot 2,8 rezultatīvas piespēles, kā arī izcīnot 1,6 atlēkušās bumbas un pārtverot 1,3 bumbas. FIBA Izaicinājuma kausā Jūings vidēji guva 8,3 punktus, izcīnīja 2,9 bumbas un atdeva 2,4 piespēles.

191 centimetru garais basketbolists, kurš var spēlēt pirmā un otrā numura pozīcijās, Francijā spēlēja arī iepriekš, pārstāvot "Paris-Levallois", bet vēl karjeras laikā Jūings spēlējis Stambulas "Bešiktaš", Mariupoles "Azovmash", Gdiņas "Asseco Prokom" un Maskavas apgabala "Khimki".

"Prokom" un "Bešiktaš" sastāvos Jūings aizvadījis četras solīdas sezonas Eirolīgā, vidēji gūstot 11,8 punktus, atdodot 2,6 piespēles un izcīnot 2,3 bumbas. Ar "Khimki", "Azovmash" un "Paris Levallois" trīs sezonas spēlēts Eiropas kausā, vidēji gūstot 12 punktus, atdodot 3,6 piespēles, izcīnot 2,4 bumbas un pārtverot 1,5 bumbas.

2005. gada draftā Jūingu ar 32. numuru izvēlējās Losandželosas "Clippers", kur spēlētājs pavadīja pirmās divas profesionāļa sezonas. "Clippers" sastāvā Jūings vidēji guva 3,4 punktus.

"Neptunas", kas jaunajā sezonā spēlēs ULEB Eiropas kausā, šajā starpsezonā nomainīja treneri - komandu turpmāk vadīs Latvijā labi zināmais Daiņus Adomaitis, bet Jūings ir otrais amerikānis, kas pievienojies komandai. Pirmais bija centrs Džerajs Grants, kurš pēdējās divas sezonas pavadīja Ventspilī.Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties