10.11.2017. 15:56

Brazīlija spēles likteni izšķīra jau pirmajā puslaikā. Pirmā lielā epizode bija astotajā minūtē, kad pēc stūra sitiena soda laukumā ar rokām zemē tika norauts brazīliešu pussargs Fernandinju. Franču tiesnesis Benuā Bastjēns devās skatīties video un pieņēma lēmumu piespriest 11 metru soda sitienu, kuru Neimārs arī realizēja, aizsūtot vārtsargu uz nepareizo pusi (1:0).

Septiņas minūtes vēlāk Neimārs atkal varēja izpildīt pendeli. Nogāzts tika Gabriels Žezuss, taču Neimārs šoreiz sita otrā apakšējā stūrī un Eidzi Kavašima, atkal lecis uz savu labo pusi, teicami atvairīja bumbu. Tiesa gan, japāņu prieki bija ļoti īsi, jo jau pēc sekojošā stūra sitiena bumba ārpus soda laukuma atleca pie Marselu, kurš lieliski sita no distances (2:0).

36. minūtē brazīlieši guva arī trešos vārtus, kad pēc Danilu piespēles gar vārtiem 3:0 panāca jau pieminētais Žezuss. 63. minūtē japāņi guva goda vārtus – pēc stūra sitiena ar galvu precīzs bija Tomoaki Makino (1:3). Brazīlija pēdējo zaudējumu piedzīvoja jūnijā, Melburnā ar 0:1 piekāpjoties Argentīnai, bet kopš tā laika sešās spēlēs svinētas četras uzvaras.

Ne tik labi klājās Kolumbijai, kas ar Hamesu Rodrigesu sākumsastāvā, bet bez savainotā Radamela Falkao Suvonā ar 1:2 zaudēja mājiniecei Dienvidkorejai. Uzvarētāju rindās abus vārtus guva "Tottenham" uzbrucējs Hinmins Sons. Kolumbija nav uzvarējusi piecās spēlēs pēc kārtas (0-3-2, vārti 4:6), bet korejieši pārtrauca sešu spēļu sēriju bez uzvarām (0-3-3, vārti 5:10).