11.10.2016. 07:58
Pirmdien Katras galvaspilsētā Dohā notiekošā pasaules čempionāta U23 vecuma grupas individuālā brauciena sacensībās uzvaru izcīnīja Vācijas riteņbraucējs Marko Matiss, bet no Latvijas sportistiem Krists Neilands ieņēma 46. vietu, kamēr Ēriks Toms Gavars 71 sportistu konkurencē bija 52.

Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā otrajā dienā notika individuālā brauciena sacensības junioru meiteņu un 23 vīru grupu riteņbraucējiem. No Latvijas sportistiem uz starta izgāja abi U23 vecuma grupas pārstāvji šajā čempionātā – Krists Neilands un Ēriks Toms Gavars. Šīs vecuma grupas sportistiem bija jāveic 28,7 kilometru gara individuālā brauciena distance. Tā tika sadalīta divos apļos. Trasē nebija nozīmīgu kāpumu, bet tā vietā netrūka asu līkumu un pagriezienu. Gaisa temperatūra nepazeminājās par 36 grādiem pēc celsija.

U23 vecuma grupas sportisti tika sadalīti piecās plūsmās. Kopumā uz starta izgāja 74 dalībnieki, kas ir pēdējo gadu rekords. No mūsu sportistiem kā pirmais startēja Gavars, kurš uzsāka otro plūsmu. Dobelnieks, kurš ikdienā pārstāv «Rietumu banka – Rīga» komandu, finišēja pēc 38 minūtēm un 33 sekundēm un ieņēma 52. vietu. No sacensību uzvarētāja viņš atpalika par 4 minūtēm un 25 sekundēm.

Saistītie raksti

Krists Neilands startēja ceturtajā plūsmā. No Kuldīgas nākušais sportists nedaudz veiksmīgāk veica pirmo apli, pēc kura bija 41. Otrajā aplī, Krists zaudēja četras pozīcijas, finišējot 46. vietā. Uzvarētājam zaudēja 3 minūtes un 45 sekundes.

Cīņā par uzvaru dominēja Vācijas izlases U23 braucēji. Par pasaules čempionu kļuva Marko Matiss, kura laiks trasē bija 34 minūtes un 8 sekundes. Otrais bija viņa tautietis Maksimilians Šahmans no «Etixx – QuickStep» attīstības komandas «Klein Constantia», kurš uzvarētājam zaudēja 18 sekundes. Bronzas medaļu tikmēr izcīnīja Austrālijas velosportists Mailss Skotsons, kuru no uzvaras šķīra 37 sekundes.

Ceturtais palika 2014. gada pasaules junioru čempions Lennards Kamna.

Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā trešajā sacensību dienā, otrdien, individuālo braucienu aizvadīs junioru vīru grupas braucēji. 28,7 kilometru garajā distancē startēs arī pasaules čempionātu debitants Kristers Ansons.

Pirmdienas vakarā Latvijas izlases nometnei pievienojās pasaules tūres komandas «Astana» riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš trešdien startēs individuālajā braucienā.