08.06.2015. 07:35
Klīvlendas Cavaliers vienība svētdien viesos ar rezultātu 95:93 papildlaikā svinēja uzvaru pār Goldensteitas Warriors, izlīdzinot rezultātu Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) finālsērijā: 1-1.

Spēles gaitā neviena no komandām ievērojamu pārsvaru neguva, tomēr 4.ceturtdaļas otrajā pusē Cavaliers vairākkārt bija priekšā ar +11. Vēl 194 sekundes pirms pamatlaika beigām pēc Lebrona Džeimsa trejača tablo vēstīja 83:72 viesu labā, tomēr atlikušajā laikā teicami nospēlēja Warriors līderi ar Stīvenu Kariju un Kleju Tompsonu priekšgalā, panākot 87:87. Papildlaikā labāk sāka Cavaliers, tomēr pusminūti pirms tā beigām mājinieki panāca 93:92 savā labā. Trīs precīzi soda metieni gan svaru kausus nosvēra par labu viesiem, kuri triumfēja mačā ar 95:93.

Patiesi fantastisku maču aizvadīja Džeimss, uzvarētājiem 50 minūšu laikā gūstot 39 punktus, kā arī iekrājot 16 atlēkušās bumbas zem groziem un veicot 11 rezultatīvas piespēles. Viņam ar 17 punktiem un 11 atlēkušajām piebalsoja Timofejs Mozgovs, bet 13 punkti Dž.R.Smitam.

Tikmēr Warriors neglāba pat Tompsona 34 punkti, bet Karijs pievienoja 19. Viņi divatā spēja realizēt vien sešus no 27 izmestajiem tālmetieniem. Tāpat Warriors ievērojami zaudēja cīņu zem groziem (45-55).

Pēc finālsērijas pirmā mača, kurā Cavaliers piekāpās papildlaikā ar 100:108, komanda zaudēja vienu no līderiem Kairiju Īrvingu, kuram jau veikta ceļgla operācija. Tāpat savainojuma dēļ finālā nespēlē cits vienības līderis Kevins Lavs.

Nākamās divas finālsērijas spēlēs norisināsies Klīvlendā. Cavaliers finālā spēlē otro reizi vēsturē un pirmo kopš 2007.gada, tikmēr Warriors līgas finālsērija iekļuvuši pēc 40 gadu pārtraukuma.