13.11.2014. 20:44
Nacionālā basketbola asociācijas (NBA) paziņojusi par Visu zvaigžņu spēles kandidātu atlases principu maiņu, proti, pirmo reizi līdzjutējiem būs iespēja balsot par jebkuru NBA spēlētāju.

Kopš 1975 gada, kad NBA deva līdzjutējiem iespēju ar balsojuma palīdzību noteikt Visu zvaigžņu spēles sākumsastāva spēlētājus, vienmēr līdzjutējiem bijusi iespēja izraudzīties tikai no izvēlēto kandidātu loka, piemēram, pagājušajā sezonā no katras konferences tika izraudzīti 60 spēlētāji, kas mazināja risku, ka līdzjutēju balsojumā tiks izvēlēti basketbolisti, kuriem loģiski tur nevajadzētu būt.

Šajā sezonā sistēma tikusi mainīta, un basketbola līdzjutējiem būs iespēja sastādīt savu starta piecinieku no visiem līgas spēlētājiem. Saglabājies gan piecinieka formāts, proti, divi aizsargi un trīs uzbrucēji, bet centri atsevišķi nodalīti netiks.

"Mūsu spēlētāji ir vieni no aizraujošākajiem sportistiem pasaulē," pārmaiņas komentējis NBA basketbola operāciju prezidents Rods Torns. "Mūsu lēmums balsojumā iekļaut viņus visus ir cieņas izrādīšana viņu prasmēm un sasniegumiem, kā arī papildus veids, kā iesaistīt līdzjutējus Visu zvaigžņu nedēļas nogalē, paplašinot viņu iespējas izdarīt izvēli."

Līdzjutēju balsojums sāksies 11. decembrī un noslēgsies 19. janvārī, savukārt pati zvaigžņu spēle notiks 15. februārī Ņujorkā. Balsojumam pieejamo spēlētāju saraksts tiks atjaunots katru dienu, papildinot to ar no D-līgas izsauktajiem basketbolistiem un bijušajiem brīvajiem aģentiem, kuri noslēguši līgumu ar kādu no NBA komandām.

NBA vēsturē līdzjutēju balsojums bieži vien parūpējies par pārsteigumiem un šķietamiem neloģismiem sākumsastāva izvēlē, piemēram, pagājušajā sezonā Rietumu pieciniekā tika iebalsots tikai pāris spēles aizvadījušais un savainotais Kobe Braients. 2011. gadā līdzīgā situācijā nokļuva Jao Mins, bet gadu iepriekš Austrumu sākumsastāvā visai kuriozi tika iebalsots Alens Aiversons, kurš gan pats atteicās no piedalīšanās.

Latvijas līdzjutējiem gan šīs pārmaiņas nāk vienu sezonu par vēlu, jo tieši šī ir pirmā sezona pēdējo desmit gadu laikā, kad Latviju NBA vairs nepārstāv neviens basketbolists.

Izmantotie resursi:NBA All-Star ballot expands to include all...Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties