03.06.2014. 09:20
Nacionālās basketbola asociācijas vadība nolēmusi sodīt Ņujorkas "Knicks" prezidentu Filu Džeksonu ar soda naudu 25 tūkstošu dolāru apmērā par līgas noteikumu pārkāpšanu brīvo aģentu jautājumā, jo viņš publiski atzinis Dereku Fišeru par "Knicks" trenera amata kandidātu brīdī, kad Fišeram vēl spēkā līgums ar "Thunder".

13-kārtējais NBA čempions Fils Džeksons (11 reizes kā treneris, divreiz kā spēlētājs) šobrīd aktīvi meklē savā pārvaldībā esošās "Knicks" komandas jauno galveno treneri. Pagājušajā nedēļā viņš preses konferencē izteicās, ka viens no kandidātiem ir pašreizējais Oklahomas "Thunder" saspēles vadītājs Dereks Fišers. Fišers un Džeksons jau iepriekš sadarbojušies "Lakers" komandā, kad Džeksons bija tās treneris, līdz ar to saikni nav grūti saskatīt, un iespēju, ka Fišers patiešām kļūs par Ņujorkas galveno treneri, vietējie mediji vērtē kā pietiekami ticamu.

Tiesa, brīdī, kad Džeksons oficiāli paziņoja Fišera kandidatūru, saspēles vadītājs joprojām bija (ir arī šobrīd) "Thunder" komandas rīcībā un par brīvo aģentu kļūs tikai pirmajā jūlijā. Līdz ar to Džeksons pārkāpis līgas noteikumus, kas aizliedz līdz šim datumam veikt pārrunas ar citas komandas spēlētājiem, un būs spiests soda naudā samaksāt 25 tūkstošus ASV dolāru.

39 gadus vecais Fišers tikmēr noslēdzis sezonu "Thunder" sastāvā, Rietumu konferences finālā piekāpjoties Grega Popoviča Sanantonio "Spurs". Fišers ir rekordists "play-off" spēļu skaita ziņā - 16 sezonu laikā viņš piedalījies 259 izslēgšanas spēlēs. Vidēji mačā Fišers savā karjerā izcēlies ar 8,3 punktiem un trim rezultatīvām piespēlēm, kas palīdzējis gūt piecus NBA čempionu titulus. Fišers arī septiņus gadus bija NBA Spēlētāju asociācijas prezidents.

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader In SportsTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties