01.12.2017. 23:13

Bens Simonss draftēts tika jau pagājušajā gadā, taču traumas dēļ bija spiests izlaist visu sezonu, tādēļ savu NBA debiju pieredzēja tikai šajā oktobrī. Simonss ātri pieteicis savu kandidātu gada labākā debitanta balvai, palīdzot komandai tikt pie 12 uzvarām 21 spēlē.

Lai arī Simonss spēlē kā saspēles vadītājs, viņš ir pārliecinošs līderis „double-double” skaita ziņā debitantu konkurencē – viņš 20 spēlēs savācis veselus 12, turklāt divreiz arī ticis pie „triple-double”. Ar vidēji mačā gūtiem 18.6 punktiem Simonss ir rezultatīvākais debitants līgā, tāpat viņš ir labākais atlēkušo bumbu (9.4) un rezultatīvo piespēļu (7.2) ziņā, līdz ar to viņa iegūtais Austrumu konferences labākā debitanta tituls nav nekāds pārsteigums.

Savukārt Rietumu konferencē par labāko atzīts spēka uzbrucējs Kails Kuzma no Losandželosas „Lakers”, kurš rādījis krietni stabilāku sniegumu nekā viņa slavenais komandas biedrs, drafta otrais numurs Lonzo Bols. Kuzma vidēji mačā guvis 16.7 punktus un savācis 6.1 atlēkušo bumbu. Vēl Rietumu konferencē uz mēneša labākā debitanta balvu nopietni pretendēja „Jazz” aizsargs Donovans Mičels, kurš bija vidēji mačā guvis 15.3 punktus.

Bet visas līgas mērogā NBA par pirmā mēneša labākajiem spēlētājiem nosaukusi Lebronu Džeimsu Austrumu konferencē un Džeimsu Hārdenu Rietumos. Lebrons par mēneša labāko spēlētāju nosaukts jau 35. reizi savā karjerā, bet Hārdens šo titulu ieguvis sesto reizi.

Hārdens šobrīd ir līgas rezultatīvākais basketbolists ar vidēji mačā gūtiem 31.5 punktiem, kā arī izcēlies ar 9.8 rezultatīvām piespēlēm. Viņa pārstāvētā „Rockets”, neskatoties uz Krisa Pola ilgstošu nespēlēšanu, ir konferences līdere ar 17 uzvarām 21 mačā.

Lebronam savukārt sezonas pats sākums bija visai pieticīgs (viņa ierastajiem mērogiem), bet tagad viņš aizvedis traumu mocīto „Cavaliers” līdz desmit uzvarām pēc kārtas un trešajai vietai Austrumu konferencē. Vidēji spēlē Lebrons guvis 28 punktus, savācis 8.2 atlēkušās bumbas un veicis 8.5 rezultatīvas piespēles.

Izmantotie resursi:The official site of the NBA | NBA.comLucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties