09.06.2015. 18:47
NBA finālsērijas trešā spēle šonakt norisināsies Klīvlendā un sāksies 4:00 pēc Latvijas laika. "Warriors" un "Cavaliers" duelī pagaidām neizšķirts 1:1, un abās pirmajās spēlēs bija nepieciešams pagarinājums.

Finālsērijas otrās spēles izskaņa bija dramatiska - vispirms "Cavaliers" nespēja nosargāt savu 11 punktu pārsvaru, bet papildlaika izskaņā "Warriors" divreiz pēc kārtas nespēja tikt pie normāla metiena. Kā jau ierasts, daļa abu pušu līdzjutēji meklēja vainu tiesnešos, un NBA oficiāli apstiprinājusi, ka tam bija pamats. NBA vadība norādīja, ka pusotru minūti pirms papildlaika beigām Lebronam Džeimsam netika fiksēts nostaigāts, bet 45 sekundes vēlāk tika palaists garām Dreimonda Grīna pārkāpums strīdus bumbā, pieturot Džeimsu aiz pleca.

Ņemot vērā, ka "Cavaliers" uzvarējusi 26 no pēdējām 28 mājas spēlēm, tā var būt ļoti apmierināta par izbraukumā paveikto Goldensteitai atņemtajām sava laukuma priekšrocībām. Lebrons Džeimss izbraukumā guva 83 punktus, savāca 26 atlēkušās bumbas un izdalīja 17 rezultatīvas piespēles, kā arī veidoja teju katru savas komandas uzbrukumu, kopā laukumā pavadot 96 minūtes. Cita lieta, ka šoreiz starp spēlē tikai viena atpūtas diena, turklāt pārbrauciens uz Klīvlendu.

Statistika gan mēdz būt visai pretrunīga lieta, jo skaidrs, ka spēlētājs, kurš visu laiku ir ar bumbu, galu galā pie saviem cipariem tiks. Tas mudināja pēc pirmās spēles ASV basketbola apskatniekus izvirzīt pieņēmumu, ka "Warriors" labprāt ļauj gūt punktus Džeimsam, kamēr viņa komandas biedriem pievērš īpašu uzmanību. Pats Džeimss gan šādu argumentu nepieņēma: "Otrajā spēlē es atkal gandrīz sametu 40 punktus, tātad viņi atkal man atļāva to darīt? Es vienkārši daru to, kas nepieciešams, lai komanda uzvarētu. Vai tas nozīmē, katrā spēlē mest virs 30 punktiem? Nezinu, man pašam nepatiktu. Bet, ja tas ir nepieciešams, tad man nav izvēles."

"Cavaliers" savā ziņā gan paši pasniedz trumpjus pretiniekiem, jo nemaz nemēģina atvieglot Džeimsa dzīvi - katra uzbrukuma sākumā tieši viņam uztic bumbu, tieši ap viņu veido visus aizsegus un tieši viņam cenšas pavērt brīvu ceļu uz grozu. Otrās spēles galotnē ļoti bieži aizsegu Džeimsam uzlika Metjū Delavedova, kas atstāja "Warriors" grūtas izvēles priekšā - censties samainīties un riskēt ar brīvu tālmetienu vai atstāt Džeimsu pret daudz īsāko un vieglāko Stefenu Kariju. "Cavaliers" stratēģijai nav ne vainas, taču, atkal un atkal to atkārtojot, palēnām tiek ļauts Stīvam Keram saprast, kā ar to cīnīties, un Klīvlendas 32% precizitāte metienos no spēles labi parāda šīs sistēmas trūkumus.

Ja Klīvlendas pašreizējais sastāvs pagaidām rāda teju savu iespēju maksimumu, tad "Warriors" gadījumā tomēr jāuzskata, ka rezerves vēl pieejamas. "Warriors" joprojām mēdz pārāk paļauties uz tālmetieniem, kā arī acīmredzami piekāpjas cīņā par atlēkušajām bumbām, turklāt Karijs otrajā spēlē trāpīja tikai piecus no 23 metieniem no spēles, ieskaitot 13 neprecīzus tālmetienus. Uzslavas, protams, pelnījis Delavedova, taču Karijs garām lidināja arī salīdzinoši brīvus metienus. Iespējams, pirmās finālsērijas drudzis, iespējams, aizsardzības spiediens, taču skaidrs, ka ilgi viņš garām nemetīs. Jautājums gan atklāts, vai Klīvlenda līdz tam nepaspēs sēriju noslēgt?

"Cavaliers" treneris Deivids Blats pagaidām arī var būt apmierināts par uzspiesto spēles stilu, proti, "Warriors" parocīgais ātrais basketbols novērojams tikai epizodiski. "Warriors" ieroči uzbrukumā tomēr ir masīvāki, turklāt tas ļautu arī pabojāt Džeimsa dzīvi. Salīdzinoši lēnajā basketbolā Džeimss paspēj nedaudz atpūsties arī spēles laikā, mierīgi nodriblējot pirmās 5-10 uzbrukuma sekundes, kas palīdz viņam arī pēc 40 nospēlētām minūtēm saglabāt svaigumu. "Warriors" noteikti meklēs veidus, kā paātrināt spēli, taču tam nepieciešama atlēkušo bumbu savākšana pie saviem groziem un ātra uzbrukuma ievadīšana. Un šeit Timofejs Mozgovs un Tristans Tompsons rada problēmas...

Vieta Komandas Datums Laiks/Rez.
Oklenda Warriors-Cavaliers 05.06 108:100 P
Oklenda Warriors-Cavaliers 08.06 93:95 P
Klīvlenda Cavaliers-Warriors 10.06 4:00
Klīvlenda Cavaliers-Warriors 12.06 4:00
Oklenda Warriors-Cavaliers 15.06 3:00
Klīvlenda Cavaliers-Warriors 17.06 ja nepieciešams
Oklenda Warriors-Cavaliers 20.06 ja nepieciešams

Izmantotie resursi:NBA.comESPN: The Worldwide Leader in SportsThompson: A bit much to ask, even for LeBron -...R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties