17.06.2016. 07:04
Klīvlendas Cavaliers basketbolisti ceturtdien savā laukumā ar 115:101 (31:11, 28:32, 21:28, 35:30) pārspēja Goldensteitas Warriors, tādējādi no 1-3 NBA finālsērijā panākot jau neizšķirtu 3-3. Tas nozīmē, ka čempions tiks noskaidrots izšķirošajā septītajā spēlē.

Mājiniekiem izcili veiksmīgs bija jau pats spēles sākums, kad komanda ātri panāca 8:0, tad arī 13:2 un beigās pirmās 12 minūtes uzvarētas ar iespaidīgiem +20 punktiem (31:11). Warriors nepadevās, un otrās ceturtdaļas vidū atradās iedzinējos vairs tikai ar astoņiem (38:46). Tiesa, Klīvlenda līdz puslaika pārtraukumam iekrāja jau 59:43 vadību.

Otrā puslaika sākumā mājinieki ātri panāca jau 70:46, tomēr ceturtdaļas otro pusi un it īpaši beigas labāk aizvadīja Warriors, atkal pietuvojoties līdz salīdzinoši nelielam atstatumam (71:80). Pēdējās 12 minūtēs viesi vēl tika līdz 79:86, bet ne tuvāk, jo Klīvlendas līderi ar Lebronu Džeimsu priekšgalā (17 punkti 4.ceturtdaļā!) droši nosargāja pārsvaru.

Džeimss šajā spēlē guva 41 punktu, atkārtojot finālsērijas piektajā mačā iespēto. Viņam arī 11 piespēles un astoņas atlēkušās, bet 23 punktus ievienoja Kairijs Ērvins. Tikmēr zem groziem saimniekoja Tristans Tompsons, iekrājot 15 gūtos punktus un 16 atlēkušās. Viesus neglāba sezonas vērtīgākā basketbolista Stīvena Karija 30 punkti, bet Klejs Tompsons pievienoja 25.

Septītā spēle notiks svētdien Warriors laukumā Oklendā. Vēl nevienai komandai NBA vēsturē nav izdevies kļūt par čempioni, finālā atspēlējoties no 1-3, līdz ar to Klīvlenda var kļūt par pirmo vienību, kam padevies šāds panākums. Iepriekš no 1-3 spēja atspēlēties Ņujorkas Knicks (1951.gadā) un Losandželosas Lakers (1966.), tomēr nevienai neizdevās septītajā spēlē tikt pie titula.

Pirms gada Warriors finālā savainojumu nomocīto Klīvlendu pārspēja ar 4-2.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa