23.06.2014. 13:42
Sestdien Beiloras universitātes spēlētājs Aizeja Ostins, kurš bija pieteicies šī gada draftam, kas notiks šonedēļ Bruklinā, atklāja, ka viņam ir atklāts Marfāna sindroms, tāpēc nekandidēs uz kādu no 60 vietām draftā, kā arī viņa karjera ir priekšlaicīgi beigusies.

Marfāna sindroms ir ģenētiska slimība, kas skar saistaudus, kuri satur visas organisma šūnas, orgānus un audus kopā. Tāpat saistaudi palīdz organismam augt un attīstīties pareizi. Tā kā saistaudi atrodas visā ķermenī, Marfāna sindroms var ietekmēt dažādas ķermeņa daļas.

Visvairāk traucējumi ir konstatēti sirdī, asinsvados, kaulos, locītavās un acīs. Marfāna sindroma ietekmē var paplašināties aortas, kas ir dzīvībai bīstami. Tāpat sindroms var ietekmēt plaušas, ādu un nervu sistēmu, taču tas neietekmē inteliģenci.

Ostins piedalījās NBA draft combine, kas notika Čikāgā. Basketbolists aizvadīja vairākus fiziskos testus un pēc viena no tiem atklājās, ka Ostinam ir anomālija. Pēc papildus ģenētikas testiem Ostinam tika atklāts Marfāna sindroms.

"Viņi teica, ka nevarēšu spēlēt basketbolu nopietnā līmenī," Ostins izteicās ESPN. "Manā asins paraugā viņi atrada gēnu. Artērijas manā sirdī ir paplašinātas, ja es pārstrādāšos un pārpūlēšu sevi, mana sirds var pārplīst. Drafts ir pēc četrām dienām, un man bija sapnis, ka tur tiks izsaukts mans vārds."

Lai gan Ostins nekandidēs uz draftēšanu, NBA komisārs Adams Silvers paziņoja, ka Ostins ir uzaicināts ir "green room", kur jaunie spēlētāji sagaida drafta rezultātus. "Visiem saviem atbalstītājiem es vēlos atvainoties. Man ir žēl, ka viņi nevarēs mani redzēt spēlējam NBA, taču tās nav beigas - tas ir tikai sākums."

"Šīs ir ļoti sliktas ziņas, taču Aizejam ir labākā atbalsta komanda kādu var vēlēties, viņš zina, ka visa Beilora ir aiz viņa," sacīja Beiloras universitātes basketbola komandas galvenais treneris Skots Drjū. "Viņa veselība ir pati svarīgākā un, lai gan ir skumji, ka viņš nevarēs spēlēt NBA, mēs ceram, ka viņš atgriezīsies Beilorā, lai iegūtu grādu un kļūtu par treneri mūsu programmā."

Ostinam šī gada draftā tika paredzēta vieta pirmās kārtas beigās. Jau kopš 16 gadu vecuma basketbolists redz tikai ar kreiso aci, taču tas viņam neliedza spēlēt basketbolu. Beiloras universitātē Ostins pavadīja divas sezonas, vidēji spēlē gūstot 12,1 punktu, izcīnot 6,9 atlēkušās bumbas un bloķējot 2,4 metienus.

Izmantotie resursi:ESPN: The Worldwide Leader In SportsOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties