29.10.2014. 10:43
Ar uzvaru jauno Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonu otrdien sākusi pašreizējā čempionvienība Sanantonio Spurs.Spurs basketbolisti regulārā čempionāta pirmajā mačā savā laukumā ar 101:100 (26:24, 19:29, 31:20,...

Spurs basketbolisti regulārā čempionāta pirmajā mačā savā laukumā ar 101:100 (26:24, 19:29, 31:20, 25:27) spraigā duelī pieveica Dalasas Mavericks komandu.

Kā ierasts, pirms sezonas pirmā mača Spurs spēlētāji saņēma savus NBA čempionu gredzenus.

Uzvaru nedaudz vairāk kā minūti līdz pamatlaika beigām mājiniekiem nodrošināja francūža Tonija Pārkera precīzais tālmetiens, tādējādi izvirzot Spurs komandu vadībā un uzstādot cīņas galarezultātu.

Pārkers ar 23 punktiem bija rezultatīvākais Spurs komandā, bet 20 pievienoja no rezervistu soliņa laukumā nākušais argentīnietis Manu Džinobili. Tikmēr Mavericks sastāvā 26 punktus iemeta Monta Eliss.

Citā otrdien aizvadītā mačā Hjūstonas Rockets izbraukumā ar 108:90 (31:19, 31:26, 23:24, 23:21) apspēlēja Losandželosas Lakers.

Šis mačs neveiksmīgs izvērtās ne tikai visai Lakers komandai, bet arī NBA debitantam Džūliusam Rendlam, kurš ceturtajā ceturtdaļā lauza labo kāju. Tobrīd 19 gadus vecais basketbolists laukumā bija pavadījis vairāk nekā 13 minūtes, gūstot divus punktus. Lakers Rendlu NBA draftā ar kopējo septīto numuru izraudzījās šovasar.

Tikmēr pēc savainojuma izārstēšanas laukumā pēc ilgāka pārtraukuma atgriezās Lakers līderis Kobe Braients, kurš ar 19 punktiem bija rezultatīvākais komandas spēlētājs. Savukārt uzvarētāju sastāvā ar 32 punktiem izcēlās Džeimss Hārdens.

Tikmēr vēl vienā jaunās sezonas mačā Ņūorleānas Pelicans savā laukumā ar 101:84 (24:25, 24:16, 30:23, 23:20) pārspēja Orlando Magic.

Šīs NBA sezonas regulārais čempionāts noslēgsies 15.aprīlī, katrai komandai aizvadot pa 82 spēlēm. Katras konferences astoņas labākās vienības kvalificēsies izslēgšanas spēlēm, lai cīnītos par čempionu titulu.

Aizvadītajā sezonā piekto reizi vēsturē par NBA čempioniem kļuva Spurs, finālsērijā līdz četrām uzvarām ar 4-1 pārspējot iepriekšējo divu gadu čempioni Maiami Heat.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009