09.06.2015. 21:14
Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vadība nākusi klajā ar paziņojumu, ka finālsērijas otrajā spēlē Oklendā starp Goldensteitas "Warriors" un Klīvlendas "Cavaliers" mača tiesneši pagarinājumā nav fiksējuši vairākus noteikumu pārkāpumus.

Spēles pamatlaika pēdējo divu minūšu un papildlaika tiesāšanas protokolā parādās visi tiesnešu laukumā pieņemtie lēmumi. Pēc atkārtotas izpētes līgas vadība apstiprinājusi, ka mača arbitri finālsērijas otrās spēles pamatlaikā nav pieņēmuši nevienu kļūdainu lēmumu. Pavisam cita situācija gan vērojama papildlaika sakarā, jo šajā spēles nogrieznī tiesneši neesot nosvilpuši veselas četras reizes.

NBA vadība uzskata, ka jau papildlaika pašā sākumā "Warriors" komandas uzbrucējam Dreimondam Grīnam netika piešķirta piezīme par noteikumu pārkāpumu strīdus bumbas izspēlē. Kad līdz perioda beigām bija atlikusi minūte un 37 sekundes, pēc "Cavaliers" līdera Lebrona Džeimsa caurgājiena tiesneši kļūdaini esot ļāvuši spēlei turpināties. Šajā konkrētajā situācijā tiesneši nav fiksējuši nostaigātu Džeimsam, savukārt metiena brīdī noteikumu pārkāpums nav ticis piešķirts Lebrona sedzējam Andrē Igudalam.

Visbeidzot, 45 sekundes līdz spēles beigām strīdus bumbas izspēlē starp jau pieminētajiem Džeimsu un Grīnu nav ticis fiksēts vēl viens "Warriors" uzbrucēja noteikumu pārkāpums. Rezultātā Lebrons bija spiests noķert tiesneša mesto bumbu ar abām rokām, kas ir pret spēles noteikumiem, un mājinieku basketbolisti ieguva bumbu savā rīcībā.

Pēc šī NBA paziņojuma nākas secināt, ka trīs no četriem nenosvilptajiem pārkāpumiem ir bijuši par labu "Warriors" basketbolistiem, kas "Cavaliers" zaudējuma gadījumā noteikti izraisītu diskusijas par soģu tiesāšanas manierēm. Nevajadzētu arī nākamajās finālsērijas spēlēs paredzēt izteiktu tiesāšanu par labu Klīvlendas vienībai, taču nebūtu pārsteigums, ja Dreimonda Grīna viltības pie strīdus bumbas izspēlēm turpmāk tiktu sodītas ar personiskām piezīmēm.

Izmantotie resursi:NBA Announces Referees Missed 4 OT Calls in...Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties