03.06.2014. 11:07
Nacionālā basketbola asociācija paziņojusi aizvadītās sezonas simboliskās aizsardzības izlases. Mediju balsojumā visaugstāk tika novērtēts "Bulls" centrs Žoakims Noā, kuram kompāniju simboliskajā pieciniekā sastāda arī Pols Džordžs, Kriss Pols, Serdžs Ibaka un Andrē Igudala. Savukārt Lebrons Džeimss, kurš iepriekš šajā izlasē bija iekļuvis piecas sezonas pēc kārtas, šoreiz iebalsots vien otrajā aizsardzības pieciniekā.

Žoakima Noā iekļaušana simboliskajā aizsardzības izlasē ir minimāls pārsteigums, jo viņš šajā sezonā ieguva līgas labākā aizsardzības spēlētāja balvu un aizveda Čikāgas "Bulls" līdz izslēgšanas spēļu pirmajai kārtai, par spīti komandas līderu traumām (Rouzs) un aizmainīšanai (Dengs). Vidēji spēlē viņš savāca 11,3 atlēkušās bumbas, bloķēja 1,51 pretinieku metienu un pārtvēra 1,24 bumbas, turklāt viņa nemitīgā enerģija laukumā lika Čikāgas pretiniekiem groza uzbrukt vien ar 43% precizitāti.

Otru lielāko punktu skaitu saņēma Pols Džordžs no "Pacers", kurš šādu godu saņem pirmoreiz (Noā otro gadu pēc kārtas). Savukārt Krisam Polam un Serdžam Ibakam šī ir jau trešā sezona pēc kārtas, kad izdevies iekļūt šajā izlasē, bet Andrē Igudala - pirmā reize (viņš gan 2011. gadā bija otrās izlases sastāvā).

Līdz ar to ir pārtrūkusi Maiami "Heat" zvaigznes Lebrona Džeimsa piecu sezonu ilgā sērija aizsardzības pirmajā izlasē. Viņš par 14 punktiem atpalika no Igudalas un ieņēma vietu NBA otrajā aizsardzības izlasē. Jāatgādina, ka šosezon Džeimss arī piekāpās MVP balsojumā, šo godu atstājot Kevinam Durentam.

Džeimss ir vienīgais pārstāvis no "Heat", kura iekļuvusi NBA finālā jau ceturto gadu pēc kārtas, savukārt tās pretiniekus "Spurs" otrajā izlasē pārstāv Kavai Lenards. Viņam piebiedrojies arī Hjūstonas saspēles vadītājs Patriks Beverlijs, "Bulls" aizsargs Džimijs Batlers un sezonas beigas ļoti nestabili aizvadījušais "Pacers" centrs Rojs Hiberts.

Poz. Spēlētājs Klubs Punkti
C Žoakims Noā Bulls 223
SF Pols Džordžs Pacers 161
PG Kriss Pols Clippers 156
PF Serdžs Ibaka Thunder 152
SF Andrē Igudala Warriors 148
Poz. Spēlētājs Klubs Punkti
SF Lebrons Džeimss Heat 134
PG Patriks Beverlijs Rockets 112
SG Džimijs Batlers Bulls 103
SF Kavai Lenards Spurs 89
C Rojs Hiberts Pacers 76

Izmantotie resursi:NBA.comVertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties