02.06.2015. 11:55
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kazahu kluba Astanas "Barys" galvenais treneris Andrejs Nazarovs (41) ir neapmierināts par krievu spēlētāju lielo skaitu, kas tagad no KHL pārceļas un Nacionālo hokeja līgu (NHL). Tādējādi tiek vājināta krievu līga, kas var kļūt par sava veida fārmlīgu.

"Esmu izbrīnīts par to, cik salīdzinoši mierīgi uztveram mūsu līgas spēlētāju aizbraukšanu uz NHL. Cik saprotu, tagad mēs atdodam Artemiju Panarinu, Sergeju Plotņikovu, Sergeju Kaļiņinu, Jevgeņiju Medvedevu, Antonu Sļepiševu, Kirilu Petrovu, iespējams, arī Aleksandru Burmistrovu un citus puišus," norāda treneris Andrejs Nazarovs. "KHL klubu saimniecībā tie ir ļoti nopietni zaudējumi. Starp mums daudzi šo triecienu tomēr uztver teju ar sajūsmu - mani pārsteidz šāda netālredzīga pieeja."

Kā jau ziņots, krievu speciālists Andrejs Nazarovs ar latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto "Barys" aizvadītajā KHL regulārajā sezonā ieņēma piekto vietu, bet izslēgšanas spēļu pirmās kārtas sērijā ar 3-4 piekāpās Omskas "Avangard". Nazarovs izcēlās arī ar vairākiem nestandarta gājieniem - septembrī par nepieklājīgu žestu rādīšanu viņš saņēma sešu spēļu diskvalifikāciju, novembrī meta ar pudeli pretinieku komandas spēlētājam un pēc mača rupji pasūtīja žurnālistu, savukārt janvārī norāva interviju KHL televīzijas tiešraidē, neļaujot sarunāties ar viņa audzēkni.

Andrejs Nazarovs: "KHL ir ļoti augsts potenciāls, taču mēs to tā īsti nerealizējam. Tas ir trauksmes zvans. NHL finanšu ziņā izskatās arvien pārliecinošāk, bet tikmēr aizvadītajā sezonā Krievijā nacionālās valūtas kurss būtiski pazeminājās. Drīzumā mēs varam atgriezties pie finanšu bezdibeņa starp ziemeļamerikāņu un mūsu līgu. Pēc būtības, ejam uz to, lai atkal kļūtu par NHL fārmlīgu. Bet mēs to nevar atļauties! Mums jāstrādā uz apsteigšanu. Nedrīkstam zaudēt laiku, jau šodien jāsāk pielāgoties jaunajai ekonomiskajai realitātei un jāpieņem stratēģiski lēmumi." Nazarovs tostarp uzskata, ka Vjačeslava Fetisova ideju par vecuma cenza ieviešanu varētu apsvērt, bet 28 gadu vietā labāk būtu noteikt 25.

Izmantotie resursi:www.sport-express.ruDaugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties