01.04.2015. 12:27
"Labdien, priecājos iepazīties," sarunu latviski iesāk Doņecku pametušais Ukrainas pilsonis Ruslans Nakoņečnijs (25), kurš nesen sarūpēja Latvijai zelta medaļu modernās pieccīņas Pasaules kausa posmā Kairā. Intervijā "Latvijas Avīzei" sportists atklāj, ka latviešu valodas apgūšana sokas vieglāk nekā bija gaidīts. Mūsu federācijas pārstāvis cer, ka ukrainim izdosies iegūt Latvijas pilsonību.

Pērnā gada beigās Ruslans kopā ar dzīvesbiedri Alīnu pārcēlās uz dzīvi Latvijā un cer šo valsti pārstāvēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. "Kad situācija Doņeckā kļuva kritiska, nācās domāt par pārcelšanos. Parunāju ar Latvijas izlases treneri Mihailu Jefremenko [Kijevā dzimušais un augušais tagadējais Latvijas speciālists trenē arī Jeļenu Rubļevsku un Denisu Čerkovski] un sākām strādāt kopā. Pēc tam apspriedām visus jautājumus ar nacionālo federāciju, kas piekrita ka pārstāvēšu Latviju. Ukrainas federācija man īpašus jautājumus neuzdeva. Latvijā ir visi nosacījumi, lai trenētos. Te arī apprecējos ar savu draudzeni, ar kuru jau ilgi esmu kopā. Man patīk jaunās mājas, vēlos dzīvot un pilnveidoties te. Turklāt pēc būtības man nav kur atgriezties," atzīst Nakoņečnijs.

Abi ar sievu cītīgi mācās latviešu valodu, divas reizes nedēļā apmeklē kursus. "Jāzina latviešu valoda, jo dzīvojam Latvijā," norāda Jūrmalā dzīvojošais ukrainis. "Sākumā domāju, ka iemācīties būs daudz sarežģītāk, taču nav tik traki. Sarežģīti ir saprast garumzīmes, vēl nevaru izveidot garākus teikumus, taču cenšos un zinu, ka sanāks."

"Visu ziemu Jūrmalā skrēju krosus, treniņu apstākļi te labāki nekā Ukrainā," atklāj Ruslans Nakoņečnijs, kurš Ēģiptes posmā pamanījās uzvarēt. "Sajūta bija ļoti laba, kad kairā arī Latvijas karogs tika uzvilts mastā. Jau nedaudz zinu arī himnas vārdus."

Latvijas Modernās pieccīņas federācija ukraiņu sportistam maksā algu, nodrošina treniņu apstākļus un iespēju startēt sacensībās. Federācijas valdes loceklis Andris Feldmanis: "Ļoti talantīgs sportists, fiziskie dotumu vieni no labākajiem pasaulē, četru mēnešu laikā Latvijā pieslīpējis paukošanu un jāšanu. Potenciāli no viņa var gaidīt lielas uzvaras, un ceram, ka tās ļaus iegūt Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem. Ceram, ka Nakoņečnijs nākamgad varēs pārstāvēt Latviju olimpiskajās spēlēs Rio."

Izmantotie resursi:"Latvijas Avīze"Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties