15.10.2015. 11:27
Saeima šodien atbalstīja lēmumprojektu par modernā pieccīņnieka Ruslana Nakoņečnija (26) uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā.

Par ukraiņa uzņemšanu Latvijas pilsonībā nobalsoja 92 deputāti. Arī iepriekš šādi lēmumi tika pieņemti lielā vienprātībā (Bruno Pētersons, Trojs Ostlers, Andrejs Perepļotkins). 2006. gadā mūsu pilsonību ieguva arī Latvijas pieccīņas galvenais treneris, ukrainis Mihails Jefremenko, kura audzēkne Jeļena Rubļevska olimpiskajās spēlēs Atēnās izcīnīja sudraba medaļu.

Ruslans Nakoņečnijs vēlas pārstāvēt mūsu valsti 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kur vajadzīga gan sportisko kritēriju izpilde, gan Latvijas pilsonība. Latvijas Modernās pieccīņas federācija atzīst, ka šis sportists spēs izpildīt Rio kvalifikācijas kritērijus, viņš ir Latvijas Republikas nodokļu maksātājs, apgūst latviešu valodu un vēsturi, ir aktīvs latviešu sabiedrības pārstāvis.

Šī iniciatīva nāca laikā, kad Eiropu pārplūdina bēgļu straumes, kas drīzumā skars arī mūsu valsti, līdz ar to pirms dažām nedēļām bija grūti prognozēt, vai Saeimas lēmums Nakoņečnijam būs labvēlīgs. Pēcāk šis jautājums tika izdiskutēts komisijās, kur ukrainis iepriecināja ar latviešu valodas zināšanām un apliecināja, ka savu nākotni saista ar Latviju, tikta panākta vienošanās par zaļo gaismu. Nakoņečnijs sola atteikties no Ukrainas pilsonības.

Kā jau ziņots, Mariupolē dzimušais ukrainis, bijušais doņeckietis Nakoņečnijs šī gada martā debitēja zem Latvijas karoga un sensacionāli triumfēja Pasaules kausa otrajā posmā, kas risinājās Ēģiptes galvaspilsētā Kairā. Pēc tam gan nav izdevies tikt uz pjedestāla, taču pasaules rangā viņš ieņem salīdzinoši augsto 9. vietu.

Šajā gadsimtā Latvijas modernajā pieccīņā labākos rezultātus uzrāda Jeļena Rubļevska (39) un Deniss Čerkovskis (36), tomēr pēdējā laikā vairs tik labi nesokas. Pasaules ranga 45. un 43. vieta neraisa lielas cerības saistībā ar Riodežaneiro spēlēm.

Izmantotie resursi:pentathlon.orgsaeima.lvA & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties