01.11.2017. 00:37

Cerības uz RallyX Nordic posmu bija visai augstas, turklāt kuluāros ziemeļvalstu pārstāvji sākotnēji izteica zināmu pārliecību, ka Biķerniekos jūlijā viens no zviedru komercseriāla posmiem notiks. Tomēr sestdien Zviedrijā NEZ sapulces laikā kļuva skaidrs, ka seriāla rīkotājiem vel nav aprēķinu, kas liktu domāt par izdevīgumu doties uz mūsu pusi. Līdz ar to nākamgad notiks pieci posmi - divi Zviedrijā, pa vienam Norvēģijā, Dānijā un Somijā.

Klasiskais NEZ ar mums zināmajām klasēm NEZ Super 1600, NEZ 2000 un NEZ Open nākamgad pirmo reizi plānots kā viena festivāla pasākums. Kopā ar RallyX Nordic posmu tas notiks Dānijā. Uz šo posmu aicināti visi sportisti, taču rīkotājiem būs smagi jāstrādā, lai šis formāts būtu interesants, piemēram, Baltijas braucējiem.

Lēmums pāriet no vairāku posmu seriāla uz vienu festivālu bija loģisks pēc tam, kad rīkotāji atteicās organizēt tikai klasisko NEZ, bet RallyX Nordic, tajā skaitā Lietuvas un Latvijas organizatori. Turklāt skaidrs, ka NEZ Rallijkrosam bija nepieciešama formāta maiņa, jo šogad no trīs klašu braucējiem visos četros posmos startēja tikai septiņi dalībnieki. Vai strādās viena posma versija, to rādīs laiks un rīkotāju prasme piesaistīt sportistus. Tas viss nozīmē, ka nākamajā gadā NEZ rallijkrosa aktivitātes nenotiks. Toties jūlijā Biķerniekos notiks NEZ Kroskartu čempionāta posms.

Biķernieku sacīkste līdz ar to tiks veidota kā liels Baltijas rallijkrosa festivāls. Trešdien Rīgā tiksies Baltijas valstu rallijkrosa virzītāji, lai apspriestu iespēju Baltijā izveidot pat vairāku posmu (trīs) seriālu. Sarunas nebūs vienkāršas, zinot līdzšinējo gadu ideoloģiskās atšķirības dažos tehniskos jautājumos. Taču šis šobrīd ir īstais brīdis visām pusēm atrast kopsaucēju šī reģiona rallijkrosa pacelšanā. Taču tā nebūs vienīgā problēma. Smagākas problēmas par noteikumu izlīdzināšanu būs kalendāru sastādīšana. Valstīm būs jārēķinās ne tikai vienai ar otru, bet arī ar iekšējām aktivitātēm, Eiropas un pasaules čempionātu kalendāriem un citiem notikumiem.

Izmantotie resursi:Autocross.lvget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties