07.05.2014. 22:00
Pēdējos divos turnīros – Montekarlo un Barselonā – pārsteidzošus zaudējumus piedzīvojušais Rafaels Nadals Madrides "Masters 1000" turnīru pagājušā gada čempiona statusā sāka ar iespaidīgu 6:1, 6:0 uzvaru pār Huanu Monako.

Spēles sākums gan par kārtējo vieglo pastaigu pret Huanu Monako nesolīja – Rafaels Nadals astoņas minūtes ilgušajā pirmajā geimā bija spiests atspēlēt breikbumbu. Ranga līderis trešdien vienīgo geimu zaudēja ar savu servi. Monako vienīgo uzvaru pret Nadalu guva 2007. gadā Sinsinati uz "hard", toreiz spānim izstājoties. Uz māla abu mači bijuši "vienos" vārtos – Nadalam 5-0 bilance, 12 setos zaudējot tikai 13 geimus!

Zaudēts tikai viens geims ir Nadala labākais rezultāts 39 mačos (31-8) Madrides turnīrā. Iepriekšējo graujošāko uzvaru viņš Spānijas galvaspilsētā guva 2004. gadā, kad, turnīram vēl notiekot uz "hard" seguma, ar 6:1, 6:2 sagrāva Davidi Sangvineti. Tā Rafam bija pirmā uzvara Madridē.

Trīskārtējais Madrides turnīra uzvarētājs (2005, 2010, 2013) Nadals šodien guva 684. uzvaru, tagad vienatnē ieņemot 11. vietu (līdz šodienai dalīja ar Artūru Ešu) uzvarām bagātāko tenisistu sarakstā. 10. vietā esošajam Borisam Bekeram ir 713 uzvaras.

Ļoti smagi gāja Grigoram Dimitrovam, kuram vajadzēja trīs setus un tikpat mačbumbas, lai noliktu pie vietas ranga 164. vietā esošo rumāni Mariusu Kopilu – 4:6, 6:3, 7:6(7). Bulgārijas primais numurs uzvarējis pēdējos septiņus 3-setu mačus, kuros uzvarētājs noskaidrojies pēdējā seta taibreikā! Pēdējais zaudējums tādā spēlē viņam bija 2012. gada februārī Memfisā pret Donaldu Jangu.

Dimitrovs mača pirmajā pusē tik ļoti bija neapmierināts ar savu sniegumu, ka iznīcināja raketi. Dimitrovs pēdējā setā bija spiests atspēlēt divas breikbumbas, bet punktu mačam pielika tikai ar trešo mačbumbu. Kopils vienu no divām mačbumbām ar lielisku "bekhenda" sitienu pa līniju atspēlēja pie pretinieka serves, bet cīņu pabeidza ar nepiespiesto kļūdu, iesitot tīklā.

Kopils Madridē jau ceturto gadu pēc kārtas spēlēja ar "wild card", kas skaidrojams ar to, ka turnīra īpašnieks ir viņa tautietis Jons Ciriaks. Kopils 2011. un 2012. gadā zaudēja kvalifikācijā, pagājušā gadā 1. kārtā Stanislasam Vavrinkam, bet šogad beidzot tika pie pirmās uzvaras pamatsacensībās, ar 6:3, 6:4 apspēlējot Marselu Granoljersu.