04.06.2014. 23:47

, LSM.LV - Sports

Astoņkārtējais "Roland Garros" čempions Nadals vietu pusfinālā nodrošināja ar uzvaru 4-6, 6-4, 6-0, 6-1 pār savu tautieti spāni Davidu Fereru. Nadals izcilo bilanci Francijas atklātajā čempionātā papildināja ar 64. uzvaru 65 aizvadītajās spēlēs. Vienīgo zaudējumu pasaules ranga līderis Parīzē cieta 2009.gadā ceturtajā kārtā pret zviedru Robinu Soderlingu, bet pēc tam ir uzvarējis 33 spēlēs pēc kārtas.

Nadala pretinieks piektdien pusfinālā būs Vimbldonas čempions Marejs, kurš piecos setos ar 6-4, 6-1, 4-6, 1-6, 6-0 pārspēja mājinieku Gēlu Monfisu. Nadals Mareju Francijas atklātā čempionāta pusfinālā jau reiz uzvarēja 2011.gadā. Savukārt Monfiss ar zaudējumu ceturtdaļfinālā šķīrās no izredzēm apsteigt Gulbi cīņā par vietu pasaules ranga TOP 10. Tādējādi Gulbis pirmdien pirmo reizi karjerā sasniegs ranga pirmo desmitu.

Spēļu sākumu trešdien aizkavēja lietus, un pēdējos ceturtdaļfinālus izdevās pabeigt tikai līdz ar krēslas iestāšanos. Jau vēstīts, ka Gulbja pretinieks pusfinālā piektdien būs pasaules ranga vicelīderis serbs Novaks Džokovičs.

Savukārt sievietēm ceturtdien pusfinālā krievietes Marijas Šarapovas pretiniece būs Kanādas tenisiste Eižēnija Bušāra, bet ar ceturto numuru izliktā rumāniete Simona Halepa cīnīsies pret Andreu Petkoviču no Vācijas.