05.06.2013. 19:50

Rafaels Nadals un Novaks Džokovičs trešdien guva trīs setu uzvaras "French Open" ceturtdaļfinālos un piektdien "finālā pirms fināla" noskaidros to tenisistu, kurš svētdien, 9. jūnijā, lielajā finālā spēlēs pret Davidu Fereru vai Žo-Vilfrīdu Tsongu.

Ranga līderis Novaks Džokovičs spēlē pret Tomiju Hāsu galvenokārt uztraucās par savas serves geimiem, kuros, atskaitot trešo setu, bija nesatricināms. Pirmajā setā Džokovičs pie savas serves zaudēja tikai vienu izspēli, bet uzņemšanā izmantoja Hāsa kļūdas un no 2:3 uzvarēja četros geimos pēc kārtas – 6:3.

Otrajā setā bija tikai viena breikbumba, kuru Hāss atspēlēja ar "eisu". Džokovičs seta izskaņā uzņemšanā trīs reizes bija divu punktu attālumā no breika, taču nospēlēja pasīvi, ļaujot Hāsam tikt līdz taibreikam. Tajā Hāsam bija 4:2 pārsvars, ar kuru gan bija par maz. Vācietis septītā punkta izspēlē rupji kļūdījās pie tīkla, otro reizi atdodot minibreiku un vēlāk taibreiku zaudējot – 5:7.

Džokovičs 3. seta trešajā geimā ieguva breiku, kuru uzreiz atdeva atpakaļ, breikbumbas izspēlē bumbiņu raidot skatītājos. Hāss ar "bekhenda" autu serbam septītajā geimā deva vēl vienu breiku – 4:3. Devītajā geimā Džokovičs uzņemšanā tika pie mačbumbas, taču vienkāršā situācijā iesita tīklā. Novakam gan tūlīt bija iespēja ar savu servi pielikt punktu, taču Džokovičs ar kļūdām atteicās izservēt maču – 5:5.

Džokovičs Hāsam piedāvāja gan otro, gan trešo setu, taču 35 gadus vecais vācietis atteicās abos gadījumos. Tomijam 11. geimā bija vairākas iespējas nodrošināt vismaz taibreiku, taču Hāss atkal zaudēja savu servi. Ar otro piegājienu Džokovičs izservēja maču – 6:3, 7:6(5), 7:5. Džokovičam 12. "Grand Slam" pusfināls pēc kārtas!

Džokoviča pretinieks pagājušā gada fināla atkārtojumā piektdien pusfinālā būs septiņkārtējais čempions Rafaels Nadals. Spānis ar 6:2, 6:3, 6:1 sagrāva Stanislasu Vavrinku. Šveices otrais numurs jau pirmajā geimā zaudēja savu servi, sākot ceļu pretī sagrāvei. Cenšoties uzlauzt Nadala aizsardzību, Vavrinka bieži pārcentās ar sitieniem, bumbiņu raidot autā. Vavrinka Rafam zaudējis visās 10 spēlēs, pie tam bez uzvarētiem setiem: 0-22.

Nadalam ir 19-15 pārsvars mačos pret Džokoviču. Kopš pagājušā gada "French Open" fināla abi tikušies tikai vienreiz. Tas notika Montekarlo, kur Džokovičs perfekti realizēja spēles plānu un Rafu sāka ar 6:2, 7:6(1).

Betsafe.com Patiesā viedokļa spēle
Rafael Nadal - Stanislas Wawrinka
11.04  29.90
71% 0% 29%
  Visas spēles

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048