06.01.2015. 20:00
Divos no jaunās tenisa sezonas pirmajiem trim turnīriem pagājušā gada čempions zaudējis jau pirmajā mačā. Sekojot Leitona Hjuita fiasko Brisbenas 1. kārtā pret Semu Grotu, daudz pārsteidzošāku neveiksmi Dohā cieta Rafaels Nadals. Spānis trīs setos ar 6:1, 3:6, 4:6 kapitulēja 34 gadus vecajam vācietim Mihaelam Bereram, kurš rangā atrodas 127. vietā.

Lai tiktu pie spēlēšanas pret spāņu leģendu, Mihaelam Bereram vajadzēja uzvarēt trīs mačus kvalifikācijā. Rafaels Nadals vācieti iepriekšējās divās cīņā pamatīgi sagrāva, uzvarot ar rezultātiem 6:2, 6:1 un 6:0, 6:1. Arī šodienas mača sākums neliecināja par to, ka šoreiz būs citādāks iznākums.

Pirmajā setā zaudējis tikai vienu geimu, Nadals cīņas turpinājumā arvien biežāk kļūdījās (visā mačā 32 nepiespiestās kļūdas), bet ļoti agresīvi spēlējošais Berers ieguva lielāku pārliecību. Viņš iespaidīgi darbojās savas serves geimos un arī uzņemšanā nebija skatītāja lomā, regulāri izmantojot vāji atsistas bumbiņas.

Nadals 2. setā nespēja iegūt nevienu breikbumbu, bet pēdējā setā viņam bija piecas, taču bez panākumiem. Trešajā geimā, kad viņš jau bija iedzinējos ar breiku, Nadals bija tuvu tam, lai atspēlētos, taču viņa raidītā bumbiņa piezemējās dažus milimetrus aiz gala līnijas. Vēl vienu breikbumbu Berers tūlīt novērsa ar labu uzbrukumu.

Vēl trīs breikbumbas Rafam bija pēdējā geimā, kurā vācietis servēja par karjeras lielāko uzvaru. Bereram šajā geimā divas dubultkļūdas un vēl dažas paviršības, taču ar iespaidīgu servēšanu izdevās atspēlēt visas trīs breikbumbas, sagādājot Nadalam kārtējo godu nedarošo zaudējumu.

34 gadus vecajam Bereram, kurš pašreiz rangā atrodas 127. vietā, bet karjeras laikā augstāk par 42. vietu nav bijis, tikai trešo reizi (3-18) izdevās pārspēt Top 10 spēlētāju, turklāt panākums pret Nadalu viņam ir karjeras pirmā Top 3 uzvara. Iepriekš no pirmā desmitnieka uzveikti Nikolajs Davidenko (#6) un Tomāšs Berdihs (#7), abus pārspējot 2010. gadā.

Kopš uzvaras „French Open” Nadals nospēlējis tikai sešus oficiālus turnīrus, nevienā no tiem nespējot izcīnīt titulu. Pieci no sešiem zaudējumiem bijuši pret tenisistiem, kuri neatrodas Top 50 – Dastinam Braunam, Nikam Kirjosam, Martinam Kližanam, Bornam Čoričam un šodien Bereram. Felisiano Lopess, kuram piekāpās Šanhajā, tobrīd bija 21. vietā. Jāuzsver, ka pagājušās sezonas beigas Nadals aizvadīja ar veselības problēmām (apendicīts), piedzīvojot dažus „attaisnojamus” zaudējumus.

Dohas turnīra pirmais numurs Novaks Džokovičs sestdien drudža dēļ nevarēja piedalīties paraugturnīra finālā Abū Dabī, bet šodien Katarā startēt bija gatavs un atstāja ļoti labu iespaidu. Ar 6:2, 6:1 graujošajā uzvarā par tautieti Dušanu Lajoviču Džokovičam bija tikai viens vājuma brīdis – ranga līderis pēc 3:0 starta izrāviena kļūdainā geimā zaudēja savu servi. Nole gan uzreiz labojās un uzvaru nokārtoja 59 minūtēs.

Džokovičs Dohā spēlē pirmo reizi, kas nav liels pārsteigums, zinot Džokoviča tradīcijas. Viņš oficiālās sacensībās sezonas pirmajā nedēļā nebija piedalījies kopš 2009. gada, kad Brisbenā zaudēja Ernestam Gulbim. Doha Džokovičam ir pirmais „ATP World Tour 250” līmeņa turnīrs kopš 2011. gada aprīļa, kad viņš kļuva par čempionu Belgradā.

Nelāgi sezona sākusies Mihailam Južnijam, kurš ar 5:7, 2:6 zaudēja ranga 171. vietā esošajam gruzīnam Nikolozam Basilašvili. Viņš tikai otro reizi spēlē ATP pamatturnīrā, debija bija pagājušajā gadā Bukarestē, kur pēc kvalifikācijas iziešanas (tāds pats scenārijs arī tagad Dohā) trīs setos zaudēts Ričardam Beraņķim. Južnijs pagājušajā gadā uzvarēja tikai 18 mačos, kā rezultātā jāsamierinās ar iespaidīgu kritienu rangā – Mišam pašreiz 47. vieta.