04.01.2014. 19:30
Dohas "ATP World Tour 250" turnīrs sestdien noslēdzās ar ranga līdera Rafaela Nadala uzvaru. Spānis finālā trīs setos ar 6:1, 6:7(5), 6:2 pārspēja francūzi Gaelu Monfīsu, pirmo reizi karjerā titulu izcīnot sezonas pirmajā nedēļā.

Gaels Monfīss turnīra pirmajās četrās spēlēs uzvarēja krietni pārliecinošāk nekā viņa šodienas pretinieks, visus mačus pabeidzot divos setos un kortā kopumā pavadot par četrām stundām mazāk. Taču tieši francūzis spēles sākumā bija vairāk samiegojies, ar divām dubultkļūdām uzdāvinot Rafaelam Nadalam pirmo breiku. Tūlīt sekoja vēl viens, un ranga līderis 1. setā uzvarēja ļoti viegli – 6:1.

Spēles turpinājums izvērtās daudz spraigāks nekā 1. seta iznākums varētu liecināt. Monfīss, kurš abas uzvaras (2-9) pret Nadalu guvis tieši Dohā, 2. setu sāka ar 3:0 starta izrāvienu. Pateicoties labai aizsardzībai, Nadals atspēlējās un tika līdz taibreikam.

Tajā visu izšķīra viens minibreiks, kuru sestā punkta izspēlē nokārtoja Monfīss. Šoreiz lieliska aizsardzība viņa izpildījumā. Nadals ar savu servi no 3:6 atspēlēja divas setbumbas, bet trešo setbumbu Monfīss varēja realizēt ar savu servi, ko izmantoja teicami – eiss! Otrais sets Monfīsam ar rezultātu 7:6(5).

Nadals 3. seta ceturtdajā geimā, pateicoties dažām Monfīsa "forehand" kļūdām, ieguva breiku. Francūzim nākamajā geimā bija četras iespējas atspēlēties, taču nekā. Vienu breikbumbu Rafa atspēlēja ar lielisku diagonālo apvedošo sitienu, kad Monfīss bija daudz labākā pozīcijā, lai uzvarētu punktu. Nadalam nebija jāservē par uzvaru mačā, jo Gaels beigās vēlreiz zaudēja savu servi – Nadalam triumfs ar rezultātu 6:1, 6:7(5), 6:2.

Nadals pirmo reizi uzvarējis Dohā vienspēlēs – Rafam šeit jau bija trīs tituli dubultspēlēs. Pasaules pirmais numurs 2010. gadā pēc "sausā" uzvarēta pirmā seta trīs setos zaudēja Nikolajam Davidenko. Spānis pirmo reizi karjerā uzvarējis turnīrā, kas notiek sezonas pirmajā nedēļā.

Nadalam šodien 61. vienspēļu tituls. Nākamā turnīru uzvara ļaus panākt titulu saraksta 7. vietā esošo Giljermo Vilasu. Domājams, ka Bjerna Borga (64) noķeršana jau šogad būs tikai laika jautājums. Visvairāk vienspēļu titulu izcīnījis Džimijs Konorss (109), viņam seko Ivans Lendls (94), bet 3. vietu ar 77 dala Rodžers Federers un Džons Makinrojs.

Katara kļuvusi par 17. valsti, kurā Nadals uzvarējis vismaz vienā turnīrā. Pārējās 16 ir (hronoloģiskā secībā) Polija, Brazīlija, Meksika, Monako, Spānija, Itālija, Francija, Zviedrija, Vācija, Kanāda, Ķīna, Apvienotie Arābu Emirāti, ASV, Anglija, Austrālija un Japāna. Rafa finālu sasniedzis 15 no pēdējiem 18 turnīriem. 11 no tiem viņš pametis čempiona godā.

Monfīss Dohas finālā zaudēja trešo reizi (Monfīss 2006. gadā zaudēja Rodžeram Federeram, bet 2012. gadā Žo-Vilfrīdam Tsongam) , kas gan nav liels šoks, jo Gaels finālos reti spēj nodemonstrēt savu labāko sniegumu. Monfīsam pēc šodienas neveiksmes finālos 4-16 bilance.