21.01.2017. 11:30

Zverevs ar graujošiem uzbrukumiem jau pirmajā geimā nopelnīja breiku, ar kuru viņam pietika uzvarai setā. Nadals pie rezultāta 3:5 savas serves geimā atspēlēja setbumbu, bet Saša nedaudz vēlāk ar savu servi pielika punktu 1. setam.

Agresīvs uzbrukums bez nepieciešamās precizitātes Zverevam maksāja savas serves zaudēšanu 2. seta ceturtajā geimā. Šī seta turpinājums bija identisks iepriekšējam setam. Zaudētājs priekšpēdējā geimā ar savu servi atspēlēja setbumbu, bet pēcāk tomēr bija spiests samierināties ar zaudējumu, jo sāncensis izservēja setu.

3. setā geimos saimniekoja servētāji, šajā setā nebija nevienas breikbumbas. Zverevs taibreikā ar kļūdām divreiz izsēja minibreika pārsvaru, bet teicami nospēlēja galotnē. Viņš 11. punkta izspēlē pa diagonāli spēcīgi uzsita gan ar "backhand", gan "forehand" un piespieda Nadalu kļūdīties, iegūstot setbumbu ar savu servi – 6:5. Sekoja gara izspēle, kurā Nadals tikai aizsargājās, bet Zverevs pacietīgi sagaidīja perfektu brīdi, kad neatvairāmi uzsist ar kārtējo diagonālo "backhand".

Setos izvirzījies vadībā ar 2-1, Zverevs 4. seta sākumā atslābinājās, kas noveda pie loģiska Nadala breika. Zverevs tika nobreikots arī 5. seta sākumā un, lai arī šoreiz spēja atspēlēties, mačā uzvarēt viņam nebija lemts lielā mērā nepietiekamas izturības dēļ.

Nadalam 5. setā 2-0 starta izrāviens. Zverevs breiku atspēlēja ceturtajā geimā, kad viņam trīs spēcīgi uzbrukumi deva 0:40 pozīciju. Nadals atspēlēja pirmās divas breikbumbas, bet trešās izspēlē pārcentās ar "forehand" sitienu, bumbiņu raidot pāri gala līnijai – 2:2. Zverevs nākamo geimu ar kļūdām zaudēja no 40:15 pārsvara un mača atlikušajā daļā pie geimiem vairs netika.

Saša 9:54 minūtes ilgušajā geimā ar "backhand" uzbrukumiem atspēlēja divas breikbumbas. Pēc tam sekoja izspēle, kas 19 gadus veco talantu salauza. Lieliska aizsardzība Zverevam ļāva uzvarēt 37 sitienu garā izspēlē (Nadals beigās iesita tīklā), iegūstot kārtējo geimpunktu. Uzvara šajā izspēlē Zverevam nozīmēja zaudējumu mačā. Pēc ļoti nogurdinošās sitienu apmaiņas viņa kalsnās kājas padevās krampjiem, un daudz izturīgākais Nadals pretinieku cīņas atlikušajā daļā nežēloja, uzvarot gan šajā, gan arī vēl trīs geimos pēc tam. Spēles ilgums: 4:05.

Abiem tenisistiem tā bija otrā tikšanās. Pirmajā mačā Zverevam no rokām izslīdēja uzvara, kad viņš pagājušā gada martā Indianvelsā ar "volley" kļūdu neizmantoja vieglu mačbumbu un spānim Kalifornijas "Masters 1000" sērijas turnīra mačā zaudēja ar rezultātu 7:6(8), 0:6, 5:7.