08.10.2017. 17:00

Rafaels Nadals Austrālijas labāko spēlētāju līdz šim bija uzveicis tikai māla mačos, to paveicot divreiz (pērn Romā un šogad Madridē), bet uz ātrajiem segumiem viņam divās cīņās piekāpies – 2014. gadā Vimbldonā un šogad Sinsinati. Nika Kirjosa bezspēcība Pekinas finālā notika mača sākumā neizmantotas iespējas un visas cīņas garumā sliktas servēšanas dēļ.

Kirjosam pirmajā geimā bija iespēja iegūt breiku, taču tas nenotika, jo Nadalam talkā vispirms nāca tiesneši, bet pēc tam arī pretinieks. Kirjoss breikbumbas izspēlē labi uzsita ar diagonālo "backhand", bumbiņai skarot sānu līniju. Tika nosaukts auts, bet "Hawk-Eye" paradīja pretējo. Nadals šo izspēli būtu zaudējis, taču tika pie iespējas pārspēlēt, jo bumbiņu auta nosaukšanas brīdī atsita, kad pretinieks bija labā pozīcijā pie tīkla. Kirjoss pārspēlē atkal uzbruka no kreisās puses un šoreiz trāpīja tīklā.

Kamēr 1. setā Kirjosam vairāk breikbumbu nebija, pašam servējot lielas problēmas, jo ar pirmo sitienu viegli punktus gūt izdevās reti, bet garajās izspēlēs sekmīgāk darbojās Nadals. Kirjoss otrajā geimā atspēlēja piecas breikbumbas, ceturtajā geimā vēl vienu, bet sestajā geimā beidzot tika nobreikots, tobrīd viņa pretestībai tiekot salauztai. Nadals 2. setā atspēlēja visas trīs breikbumbas, bet visa turnīra laikā 26/29.

Nadals ceturto reizi spēlēja Pekinas finālā, izcīnot otro titulu šajā Ķīnas pilsētā. Viņš pirmoreiz uzvarēja debijā 2005. gadā. Šogad Nadalam devītais fināls (6-3), bet karjerā kopumā jau 110 ATP līmeņa fināli (75-35). Rafa šonedēļ 1. kārtas mačā izglābās pret Luku Puiji, kuram bija divas mačbumbas. Kirjosam svētdien bija karjeras sestais fināls (3-3). Niks pērn šajā nedēļā spēlēja Tokijā, kur ar uzvaru tādas pašas nozīmes 500 punktu turnīrā izcīnīja savu nozīmīgāko titulu.

Beļģijas tenisa līderis Davids Gofāns pirms pagājušajā nedēļā gūtās uzvaras Šeņdžeņas turnīrā bija zaudējis sešos finālos pēc kārtas. Septiņas dienas vēlāk Gofānam otrais tituls divās nedēļās, šonedēļ pārspējot pirms gada Tokijā iespējot. Davids pirms 12 mēnešiem šeit finālā zaudēja Kirjosam, bet šoreiz ieguva galveno balvu, ar 6:3, 7:5 pieveicot Adrianu Mannarino. Vakar pusfinālā turnīra pirmo numuru Marinu Čiliču apspēlējušais francūzis Gofānam piekāpies visos trīs mačos, vienmēr zaudējot divu setu cīņās. Mannarino arvien lūkot izcīnīt pirmo ATP titulu – viņam finālos 0-4 bilance, bet Gofānam 4-6, Japānā pirmoreiz uzvarot augstāka līmeņa turnīrā par "ATP World Tour 250".

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801