20.11.2015. 19:00
Rafaels Nadals piektdien atkārtoja Rodžera Federera iespēto, grupu turnīru Londonā notiekošajā "ATP World Tour Finals" pabeidzot ar 3-0 bilanci. Trešā uzvara Rafam nāca ļoti smagā trīs setu cīņā, divarpus stundu ilgā mačā pieveicot Davidu Fereru – 6:7(2), 6:3, 6:4.

Rafaels Nadals pirmajos trīs geimos bija neapturams un, lieliski uzbrūkot ar "forehand" sitienu, ieguva 3:0 pārsvaru, kas bija dubultbreika vērtībā. Rafa trijos geimos zaudēja tikai trīs punktus. Davids Ferers atbildēja ar četru pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju. Arī viņam produktīvi nospēlēt palīdzēja sitiens no ērtās puses.

Nadals trešo breiku setā ieguva 11. geimā, kad tautietis viņam palīdzēja ar vairākām kļūdām. Setu izservēt Rafa nemācēja, turklāt arī neizmantoja vienu setbumbu. Ferers to atspēlēja ar "forehand" uzbrukumu, bet taibreiku nopelnīja, realizējot piekto breikbumbu konkrētajā geimā. Taibreiks pagāja Nadala kļūdu zīmē, zaudējot setu, kuru viņam nebija tiesību zaudēt.

Spānijas pirmais numurs jau pirms grupu turnīra pēdējās kārtas mačiem bija nodrošinājis uzvaru grupā un arī jau zināja, ka rīt plkst. 16:00 pirmajā pusfinālā sacentīsies ar Novaku Džokoviču, kuram šodien brīvdiena. 1. seta zaudēšana spēlē pret Fereru jebkuram citam tenisistam liktu padomāt par spēku pietaupīšanu daudz svarīgākam mačam rītdien. Nadals nolēma šodienas maču neatlaist un kortā pavadīja nedaudz virs divarpus stundām (2:37).

2. seta pirmajā daļā bija līdzvērtīga spēkošanās, taču drīzumā arvien vairāk kļūdu bija Ferera izpildījumā. Davids sestajā geimā ar "forehand" sitienu stūrī atspēlēja breiku, bet divus geimus vēlāk savā serves geimā uzvarēja tikai vienā izspēlē. Ar šī seta izservēšanu Nadalam grūtību nebija.

3. seta pirmais geims ilga bez trim sekundēm 14 minūtes! Nadals nespēja realizēt piecas breikbumbas, turklāt dažas bija ņemamas. Vienā epizodē Rafa netrāpīja laukumā "backhand", citā trāpīja tīklā "dropšotu"... Seta vienīgais breiks notika mača priekšpēdējā geimā, kurā Ferers uzvarēja tikai vienā izspēlē, to izdarot ar eisu. Nadalam šajā geimā divi lieliski "forehand" uzbrukumi pa līniju.

Uzvarot ar rezultātu 6:7(2), 6:3, 6:4, Nadals grupu turnīru pabeidza ar perfektu 3-0 bilanci. Tas viņam izdevies trešo reizi. Abās iepriekšējās (2010, 2013) Rafa tika līdz finālam. Nadalam tagad ir 24-6 bilance pret Fereru. Uz "hard" gan pārsvars nav tik iespaidīgs: 5-4. Ferers savā sezonas pēdējā mačā šogad pirmo reizi zaudēja pēc uzvarēta 1. seta (43-1). Ferers šosezon tikai otro reizi (15-2) zaudēja izšķirošajā setā.