07.10.2016. 18:00

2005. gada Pekinas čempions pirmajos divos mačos samērā viegli apspēlēja Paolo Lorenci (6:1, 6:1) un Adrianu Mannarino (6:1, 7:6(6)), tāpēc Nadala "neierašanās" uz maču pret Dimitrovu bija pārsteidzoša.

Rafa divos setos sakrāja 32 nepiespiestās kļūdas, regulāri atduroties pret bulgāra teicami spēlēto aizsardzību. Ja mača ievadā Dimitrovs vairāk spēlēja uzbrukumā, tad cīņas otrajā daļā viņš jau bija sapratis, ka šodien Nadala uzveikšanai nekas īpašs nebūs nepieciešams.

Nadalam tikai vienā serves geimā nevajadzēja atspēlēt breikbumbu (-as). Tāda situācija bija viņa pēdējā serves geimā šajā mačā. Visos pārējos Dimitrovam bija vismaz viena breikbumba. Zīmīgi, ka Rafa 1. setā servi nenosargāja ne reizi, ļaujot Dimitrovam iegūt četrus breikus. Pirmais ar savu servi uzvarētais geims spānim bija pēc nospēlētām 58 minūtēm, kad rezultāts bija 2:6, 0:2.

Nadals turpinājumā divreiz savas serves geimos izglābās no 15:40 un lielo iespēju atspēlēties sagaidīja astotajā geimā, taču pirmās breikbumbas izspēlē nespēja laukumā atsist Dimitrova otro servi. Vēl vienu breikbumbu bulgārs anulēja ar spēcīgu pirmo servi un drīz bija vairs tikai viena uzvarēta geima attālumā no pirmās uzvaras pār Nadalu – 6:2, 5:3. Rafa pēdējā geimā vēl atspēlēja vienu no divām mačbumbām, bet visu izlieto ūdeni sasmelt ar viņa šodien spēlēto tenisu nebija lemts.

Dimitrovs Nadalam bija zaudējis visas septiņas iepriekšējās spēles, tiesa, piecās no tām bija konkurētspējīgs, paņemot vienu setu. Tagad pirmoreiz izdevās uzvarēt divos setos pret Nadalu. Dimitrovam tā ir sezonas trešā Top 5 uzvara. Pirmās divas bija Maiami pret Endiju Mareju un Sinsinati pret Stenu Vavrinku.

Turnīra trešajā mačā pirmās grūtības radās ar pirmo numuru izliktajam Marejam, kurš britu derbijā mocījās pret Kailu Edmundu – 7:6(9), 6:2. Lai uzvarētu 1. setā, Endijam bija nepieciešamas piecas setbumbas un pašam taibreikā atspēlēties no 2:5 un arī izdzēst vienu setbumbu (tas izdarīts ar agresīvu uzbrukumu garā izspēlē), bet 2. setā Marejam bija 0:2 deficīts, kad viņš ar dubultkļūdu pabeidza otro geimu. Atbilde bija iespaidīga – uzvarēti seši geimi pēc kārtas.

Elkoņa savainojuma dēļ titulu neaizstāvot Novakam Džokovičam, Marejam šonedēļ ir iespēja samazināt Serbijas tenisista pārsvaru ranga virsotnē. Marejs pusfinālā sacentīsies ar Davidu Fereru, bet Dimitrovu gaida tikšanās ar Milošu Raoniču.