27.03.2017. 08:00

Nadals tikai 25 minūtēs "sausā" zaudētajā 1. setā bija vājš gan servēs, gan izspēlēs, bet Kolšraibers dominēja ar agresīvu tenisu, punktus regulāri krājot ar spēlēšanu uz Rafas "forehand" pusi.

Nadals 14. reizi setu zaudēja ar 0:6 rezultātu. Svētdien Maiami viņam bija pa spēkam lauzt cīņas gaitu, tikai trešo reizi uzvarot mačā, kurā viņam ir 0:6 sets.

Spānijas tenisists pēc ļoti neveiksmīgā 1. seta, kad tika nobreikots trīs reizes, savas serves geimos netika traucēts, 2. un 3. setā kopā zaudējot tikai trīs punktus! Savukārt uzņemšanā labāk spēlēt palīdzēja divas lietas. Pirmkārt, Nadals stāvēja tālāk aiz gala līnijas, kas viņam ļāva labāk pieņemt vācieša serves.

Otrkārt, Kolšraibers kļūdījās nepiedodami daudz, kortu piebārstot ar nepiespiestajām kļūdām. Ja 1. setā Kolšraiberam bija tikai piecas, tad nākamajos divos setos kopā 27! Kolšraibers finišēja ar 32 nepiespiestajām kļūdām un 22 tīri uzvarētām izspēlēm, bet Nadalam šajos rādītājos 15 un 9.

Nadals Kolšraiberu uzvarēja 14. reizi 15 mačos, vienīgais zaudējums piedzīvots 2012. gada vasarā uz Halles zālāja. Neskatoties uz milzīgo starpību savstarpējo maču vēsturē, Kolšraibers uz "hard" seguma pret Nadalu allaž cīnījies sīvi, vienu setu paņemot septiņos no astoņiem mačiem. Vienīgajā divu setu zaudējumā Kolšraiberam cienījams 4:6, 6:7(3).

Spāņu kreilis Maiami spēlē 14. reizi un šajā turnīrā vēl nav spējis uzvarēt, pat neskatoties uz četriem fināliem (2005, 2008, 2011, 2014). Rafa "hard" seguma turnīros nav uzvarējis kopš 2014. gada janvāra, kad palika nepārspēts Dohā. Spānijas izcilniekam nākamais tituls būs 70. ATP trofeja.

Nadals ir trešais aktīvais spēlētājs pēc Rodžera Federera (1340) un sava tautieša Davida Ferera (1034) ar nospēlētiem 1000+ mačiem ATP līmenī. Kopumā tas izdevies 11 tenisistiem.