10.10.2015. 10:15
Rafaels Nadals sestdien "China Open" turnīrā izvairījās no sezonas ceturtā zaudējuma Fabio Foņīni, Itālijas tenisistu Ķīnā notiekošā "ATP World Tour 500" turnīra pusfinālā uzveicot divos setos ar rezultātu 7:5, 6:3. Spānim rīt Pekinā būs sezonas pirmais "hard" seguma fināls. Tikmēr Tokijas finālu nav izdevies sasniegt pagājušā gada čempionam Kei Nišikori, kurš pusfinālā paklupa pret Benuā Pēru (6:1, 4:6, 2:6).

Rafaels Nadals šogad piedzīvojis daudz nepatīkamu mirkļu pret Fabio Foņīni, viņam zaudējot jau trīs reizes – divreiz uz māla un vienreiz arī uz "hard". Turklāt pēdējais zaudējums bija vissāpīgākais, jo "US Open" 3. kārtas mačā Rafa pret Itālijas tenisistu izsēja 2-0 pārsvaru.

Šodien Pekinā vēl viens spāņa zaudējums nenotika Foņīni nekvalitatīvā tenisa dēļ. Fabio jau pirmajā geimā ieguva breiku, pēc tam zaudēja trīs geimus pēc kārtas. Breiku neizdevās noturēt arī Nadalam. 1. setā loģiskākais atrisinājuma variants šķita taibreiks, taču Foņīni līdz tam netika.

Itālijas tenisists pie rezultāta 5:6 atspēlēja vienu setbumbu, bet tūlīt ar "forehand" sitienu autā deva pretiniekam otro iespēju. Sekoja vēl viena itālieša kļūda (šoreiz neprecīzs "backhand"), un Nadals tika pie uzvaras 1. setā.

Foņīni 2. setā pārāk bieži kļūdījās garajās izspēlēs. Otrajā geimā izdevās novērst breiku, taču sestajā geimā spānis tika palaists divu geimu attālumā. Fabio pēc vienas breikbumbas atspēlēšanas izcēlās ar diviem autiem pēc kārtas, dodot Nadalam 4:2 pārsvaru.

Nadalam ar uzvaras nodrošināšanu bija grūtības. Foņīni astotajā geimā ar agresīvu un drosmīgu spēli atspēlēja divas mačbumbas. Servējot par uzvaru mačā, Rafa dažās izspēlēs darbojās pārāk piesardzīgi, un Foņīni ieguva breikbumbu. Nadalu izglāba "forehand" sitiens. Spānis drīz tika pie trešās mačbumbas, kuras izspēlē izpildīja nepietiekami labu "volley" sitienu. Fabio tika klāt bumbiņai un pretinieku sodīja ar apvedošo sitienu. Vairāk gan paveikt Foņīni nebija lemts, jo nākamie divi punkti pēc viņa sitieniem autā tika Nadalam.

Pieticīgu sezonu aizvadošais Nadals rīt spēlēs gada piektajā finālā, kas viņam būs pirmais "hard" fināls šogad. Rafa līdz šai nedēļai nevienā cietā seguma turnīrā pat nebija ticis tālāk par ceturtdaļfinālu. Pretinieks finālā būs šeit vēl ne reizi nezaudējušais pieckārtējais čempions Novaks Džokovičs vai Davids Ferers. Viņu mačs gaidāms plkst. 14:30.

Tokijā šonedēļ būs jauns čempions, jo pagājušā gada uzvarētājs Kei Nišikori otrajā turnīrā pēc kāras zaudēja Benuā Pēram. Japānis francūzim augusta pēdējā dienā "US Open" zaudēja piecos setos, toreiz neizmantojot divas mačbumbas. Arī šoreiz Nišikori bija labs sākums, taču bez pozitīva turpinājuma – 6:1, 4:6, 2:6. Pēram sezonas abas Top 10 uzvaras pret Nišikori.

Nišikori 2. setā nespēja realizēt piecas breikbumbas, visas bija septītajā geimā. Šo izšķērdību nācās nožēlot, jo Pērs precīzāk nospēlēja seta galotnē. Nišikori desmitajā geimā atspēlēja divas setbumbas, bet Pēra trešais mēģinājums bija precīzs, setu savā labā noslēdzot ar lielisku "backhand" sitienu pa līniju.

2012. un 2014. gada čempions Nišikori neveiksmīgi aizvadīja arī 3. seta sākumu, kurā viņam radās 0:3 deficīts. Pērs breiku otrajā geimā nokārtoja savā stilā. Francūzis breikbumbas izspēlē izcēlās ar "dropšotu". Lai arī Nišikori tika klāt bumbiņai, viņš to atsita pa sitienam Pēram, kuram atlika tik vien, kā bumbiņu raidīt pāri tīklam, jo pretinieks, cenšoties tikt klāt saīsinātajam sitienam, bija "izstumts" no laukuma.

Pēram problēmas radās astotajā geimā, kurā viņš no 4:2, 40:0 pārsvara ar kļūdām deva Nišikori breika iespēju, taču uzreiz labojās, izpildot divus eisus pēc kārtas! Pēc tam labi nospēlēts pie tīkla, nokļūstot viena uzvarēta geima attālumā no fināla. Par uzvaru mačā francūzim nebija jāservē, jo Nišikori astotajā geimā vēlreiz zaudēja servi. Iespējams, pleca savainojuma dēļ japānis šodien nespēja nospēlēt pietiekami agresīvi, kamēr Benuā darbojās ar pilnu jaudu, nopelnot karjeras pirmo "ATP World Tour 500" finālu (pirmie trīs bija 250. sērijas turnīros), kurā viņš tiksies ar savu draugu Stenu Vavrinku. Šveicietim savstarpējās cīņās ir 4-1 pārsvars.