14.04.2014. 08:58
Brīvdienās Ķegumā "Zelta Zirga" mototrasē norisinājās Baltijas Izaicinājuma Kauss, ar jaunām tradīcijām, sacensības papildinot 4 klasēm, kā arī jauniem, neredzētiem dalībniekiem, jo daudzi izmantoja sezonas sākuma priekšrocības un aizvadīja sacensības šī gada Nāciju motokrosa trasē, ko apstiprināja gan sportisti no Polijas, gan Igaunijas, gan arī Somijas. Arī līdzjutēji varēja novērot un izvērtēt pārvērtības trases malā, ievērtējot jaunizveidotos vaļņus sacensību vērošanai, kā arī papildus izveidotos laukumus.

Šodien par Baltijas Izaicinājuma Kausu cīnījās gan MX65,gan MX85, gan MX2, gan arī MX Open klase, kur trasē plīvoja 8 valstu karogi.

Diemžēl, MX65 klasē uz goda pjedestāla neizdevās kāpt nevienam latviešu mazajam censonim, jo par pirmo trijnieku bija parūpējušies igauņu un baltkrievu sportisti, kuri ātrāko latviešu sportistu - Kristianu Freimani atstāja uzreiz aiz labāko tijnieka - 4.vietā. Pārliecinošu uzvaru divu braucienu summā izcīnīja M.Vettik no Igaunijas, otro - A.Sazanavets no Baltkrievijas, bet trešo, arī igauņu sportists, J.M. Talviku. Šai klasei, atšķirībā no pārējām trim, bija tikai 2 standartbraucieni, savukārt pārējām - viens standartbrauciens un vēl 2 sprinta braucieni, kuri cīņu trasē padarīja daudz interesantāku un neprognozējamāku.

Arī MX85 klasē par goda pjedestālu bija parūpējušies ārzemju sportisti - igauņi un somi, kuri sāpīgajā 4.vietā atstāja ātrāko latviešu sportistu šajās sacensībās - Raineru Žuku no Motosports RT. Uzvaru trīs spraigu braucienu summā izcīnīja igauņu sportists T. Talviku, otrais somu braucējs - M.Murto, bet trešais, arī igauņu sportists - A.Heimagi.

Taču par revanšu uz goda pjedestāla parūpējās gan MX2 klases, gan arī MX Open klases latviešu sportisti.Ar sāpīgu kritienu pirmais brauciens beidzās sīvākajam MX2 klases latviešu sportista Kārļa Sabuļa konkurentam E.Kahro no Igaunijas, kurš vienā no pirmajiem apļiem piedzīvoja smagu kritienu un trasi nācās atstāt ātrās medicīniskās palīdzības auto. Tikmēr visiem pa priekšu gan pirmo bracienu, gan arī 2.braucienu aizvadīja Kārlis Sabulis no MX Moduls, taču 3.braucienā sportistam nācās samierināties ar 3.vietu, kas nebūt neliedza kopvērtējumā kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, otro vietu kopvērtējumā izcīnījas somu sportists A.Manninen, bet trešo - arī latviešu sportists - Kristers Drevinskis no Rodeo.

Arī MX Open klasē TOP 3 dominēja latviešu sportisti, tiesa gan, tajā mēģināja ielauzties arī igauņu un somu motokrosa pārstāvji. Kopvērtējumā 3 braucienu summā uzvaru izcīnīja Dāvis Ivanos no MX Moduls, lai arī 3.braucienā uzvaru izcīnīja I.Magi no Igaunijas, otro vietu kopvērtējumā izcīnīja I.Magi, bet trešo - Dāvis Līvs no Rodeo.

Informāciju sagatavoja:Zane Cinglere

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]