12.07.2015. 14:36
Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze un augstlēcēja Madara Onužāne svētdien Dienvidkorejā notiekošās 28.pasaules Universiādes sacensībās vieglatlētikā izcīnīja sudraba medaļas.

Savu labāko rezultātu Mūze sasniedza trešajā mēģinājumā, kad šķēpu raidīja 60,26 metru tālumā. Līdz priekšpēdējam metienam latviete bija finālsacensību līdere.

Savukārt zelta medaļu izcīnīja baltkrieviete Tatsjana Kaladoviča, kuras rezultāts bija 60,45 metri, bet bronza ar 59,89 metru tālu metienu čehietei Irēnai Sedivai.

Tikmēr sacensībās augstlēkšanā Onužāne 1,70, 1,75 un 1,80 metru augstumā novietotās latiņas pārvarēja ar pirmo lēcienu, taču 1,84 augstums viņai nepadevās ar trim mēģinājumiem, kas latvietei deva dalītu otro vietu.

Savukārt uzvaru ar 1,84 pārvarētu augstumu izcīnīja lietuviete Airīna Palsite, kamēr otrā bija amerikāniete Elizabete Boiere, kurai tāds pats rezultāts kā Onužānei.

Tikmēr sacensībās mākslas vingrošanā svētdien Jelizaveta Gamalejeva ar 61,475 punktiem ieņēma 18.pozīciju.

Pirmo medaļu Latvijai šajā pasaules Universiādē piektdien izcīnīja šķēpmetējs Zigismunds Sirmais, kuram bronzas godalga.

28. pasaules Universiāde līdz 14.jūlijam norisināsies Kvandžu pilsētā, Dienvidkorejā. Tai šogad pieteikušies 170 valstu pārstāvji.

Latviju šogad pārstāv 49 sportisti no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Liepājas Universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas augstskolas, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas, Ventspils Augstskolas, Ekonomikas un kultūras augstskolas, Banku augstskolas, Valsts robežsardzes koledžas un vairākām ārvalstu augstskolām.

Latvijas studenti piedalīsies desmit sporta veidos - airēšanā, džudo, galda tenisā, loka šaušanā, mākslas vingrošanā, peldēšanā, šaušanā, taekvondo, vieglatlētikā un volejbolā.

Kopumā pasaules Universiādē 21 sporta veidā piedalās vairāk nekā 10 000 sportistu. Kā jau ierasts, skaitliski lielākās delegācijas ir ASV, Japānai, Kanādai, Krievijai, Ķīnai un Vācijai.

Iepriekšējā Universiādē, kas pirms diviem gadiem risinājās Krievijas pilsētā Kazaņā, Latvija tika pie trīs medaļām - septiņcīņniece Laura Ikauniece izcīnīja sudraba godalgu, bet klasiskās jostu cīņas sportists Jānis Rērihs un airētāja Elza Gulbe 2000 metru distancē tika pie bronzas.