01.12.2017. 19:31

„Nesaprotu, kādēļ par to vispār šobrīd tiek uzdots jautājums,” sacīja Džanni Infantīno, atbildot uz jautājumu, vai Pasaules kausa norisi varētu ietekmēt gaidāmais SOK lēmums par Krievijas pielaišanu vai nepielaišanu 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēm.

„Pasaules čempionātam futbolā ar to nav nekāda sakara,” skaidroja Infantīno. „Jau esmu skaidri norādījis, ka negrasos izteikt minējumus par šo tēmu. Mums nav nekādu pretenziju pret Krieviju, mēs pārbaudām visus spēlētājus visās sacensībās, un gan Eiropas čempionātā, gan Konfederāciju kausā dopinga analīzes bijušas negatīvas. Kad kāds tiks pieķerts dopinga lietošanā, tad arī runāsim. Bet pagaidām, par laimi, šeit nav, par ko runāt.”

Jautājumi par Krievijā veiktajām dopinga pārbaudēm un tajās novērotajām nelikumībām noveduši pie vairāku ziemas sporta veidu pārstāvju diskvalifikācijas, un Rietumvalstu mediji vēsta, ka WADA informācijas avota Grigorija Rodčenkova rīcībā ir arī pierādījumi par vairāku desmitu Krievijas futbolistu iesaistīšanos anti-dopinga programmas pārkāpumos.

Savukārt Krievijas sporta ministrs Vitālijs Mutko šajā preses konferencē šo pieņēmumu nodēvēja par smieklīgu: „Tas viss izskatās smieklīgi – mēs dopinga programmā ieliekam cilvēku, kurš ir 62. vietā sacensībās. Vai arī futbola izlasi, kas netiek ārā no apakšgrupas. Ja mēs nebūtu iekļāvuši izlasi dopinga programmā, tad cik daudz zemāku vietu ieņemtu?”

Krievijas futbola izlase pēc PSRS sabrukšanas spējusi kvalificēties četriem no septiņiem PK finālturnīriem un pieciem no sešiem Eiropas čempionātiem, taču tikai vienreiz šajos lielajos turnīros pārvarējusi pirmo kārtu.

Izmantotie resursi:https://www.championat.com/football...https://www.championat.com/football...Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties