17.04.2014. 20:08
Uzvaru U-18 pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra ceturtajā mačā ceturtdien izcīnīja Latvijas valstsvienība. Pateicoties šim panākumam, mūsu hokeja izlase iekļuva elites divīzijā.

• Latvijas U-18 hokejisti gūst trešo uzvaru pasaules čempionātā vakar

Aizvadītajā mačā Latvija ar rezultātu 5:2 apspēlēja Itālijas vienaudžus.

Latvijas izlasei tas bija ceturtais panākums četrās turnīra spēlēs. Lai jau pirms noslēdzošās kārtas nodrošinātu turnīra pirmo vietu, latviešiem šajā mačā bija jātiek pie uzvaras pamatlaikā.

Lai arī visa mača gaitā ievērojams pārsvars piederēja Latvijas izlasei, tā uzvaru nodrošināja vien pašā mača izskaņā. Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrās trešdaļas pašā sākumā vairākumā izcēlās Frenks Razgals. Itālijas izlase pēcāk vairākumā atjaunoja neizšķirtu, tomēr trešdaļas priekšpēdējā minūtē Eduards Jansons atkal vairākumā atgrieza vadību Latvijai.

Otrās trešdaļas pirmajā minūtē Itālijas izlase, spēlējot mazākumā, panāca 2:2, tomēr Latvijas izlases spiediens uz pretinieku vārtiem atmaksājās vien pēdējās sešās ar pusi minūtēs, kad precīzi bija Kirils Galoha (vairākumā), Kārlis Čukste un Ēriks Žohovs.

Razgals un Jansons gūtajiem vārtiem pievienoja arī pa vienai rezultatīvai piespēlei.

Latvijas izlases ceļš uz pirmo vietu sacensībās kļuva vieglāks iepriekš ceturtdien pēc tam, kad Norvēģijas izlase ar 2:5 (1:0, 0:2, 1:3) piekāpās Kazahstānai.

LASI TVNET: Kazahstānas izlase šokējoši uzvar Norvēģiju, Latvija ar vienu kāju elitē

Turnīra pirmajā spēlē Latvijas komanda ar 5:2 pārspēja vienaudžus no Kazahstānas, nākamajā spēlē ar 3:2 pieveica principiālo pretinieku Baltkrieviju, bet trešdien ar 5:1 apspēlēja Francijs komadu.

Sestdien Latvijai gaidāma spēkošanās ar Norvēģiju, kas mūsu hokejistiem būs noslēdzošais mačs turnīrā.