10.04.2014. 19:30
Latvijas hokeja valstsvienība gatavošanās ciklā pasaules čempionātam (PČ) šobrīd aizvada pirmo pārbaudes spēli, Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros izbraukumā tiekoties ar Somijas nacionālo komandu. Rezultāts trešajā trešdaļā ir 5:1 mājinieku labā

• Latvijas izlase gatavošanos PČ sāk ar pārbaudi pret Somiju šodien
  • Somija nosaukusi sastāvu spēlēm ar Latvijas hokeja izlasi 2014. g. 2. aprīlis
  • Latvijai pasaules čempionātā nepalīdzēs arī Pujacs 2014. g. 8. aprīlis

Jau pašā spēles sākumā Latvijas izlase nokļuva mazākumā, kad noteikumus pārkāpa vārtsargs Ervīns Muštukovs, tomēr viesi aizsardzībā darbojās pārliecinoši. Pēcāk izdevības gūt vārtus radīja tikai laukuma saimnieki, tomēr Latvijas izlasei talkā nāca gan Muštukovs, gan veiksme. Trešdaļas vidū viesi vēl divas minūtes veiksmīgi cīnījās mazākumā, taču arī pilnos sastāvos iniciatīva pārliecinoši piederēja Somijas valstsvienībai.

Par spīti tam pirmos vārtus guva Latvija, kad pirmās trešdaļas beigu daļā ar viesu pirmo metienu vārtu rāmī precīzs no zilās līnijas bija Galviņš. Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Latvijas izlase trešo reizi palika mazākumā, un šoreiz mājinieki teritoriālo pārsvaru pārvērta gūtos vārtos, kad pusotru minūti pirms trešdaļas noslēguma izcēlās Huhtala. Pirmajā trešdaļā metienu attiecība bija 20:2 par labu somiem.

Otro trešdaļu Latvijas izlases vārtos iesāka debitants Jānis Kalniņš, tomēr jau pēc pusotras minūtes viņš kapitulēja, kad lielisku mājinieku izspēli noslēdza Kerenens. Arī turpinājumā pārsvars piederēja mājiniekiem, bet Latvijas izlase laika gaitā atbildēja ar Rodrigo Laviņa, Artūra Ozoliņa un Gunāra Skvorcova metieniem, kuri gan sāncenšu vārtsargu nepārspēja. Tā vietā somi drīz vien panāca 3:1 savā labā, kad salīdzinoši vieglu Pakarinena metienu Kalniņš nespēja tvert.

Spēles turpinājumā Kalniņš reabilitējās par iepriekš pieļauto kļūdu un vairākas reizes glāba Latvijas izlasi no vēl vienu vārtu zaudēšanas, kā arī reizi ripa trāpīja pa Latvijas izlases vārtu pārliktni. Tāpat Latvijas izlase pirmo reizi mačā tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr tajā draudus pretinieku vārtiem neradīja. Trešdaļas pēdējās minūtēs vēl reizi savu uzdevumu augstumos bija Kalniņš, bet citā epizodē mājinieki nespēja raidīt ripu jau tukšos viesu vārtos. Pēc otrās trešdaļas metienu attiecība bija 35:5 Somijas vienības labā.

Arī trešajā trešdaļā cīņas kopējā aina palika nemainīga. Somijas izlase pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, bet pēc piecām minūtēm panāca 4:1 savā labā, kad pēc veiksmīgi atlekušās ripas izcēlās Sallinens. Latvijas izlases rindās ar gūtiem vārtiem varēja izcelties Skvorcovs, tomēr mājinieku vārtsargs pēdējā mirklī briesmas likvidēja. Trešdaļas beigu daļā viesi palika mazākumā, tomēr tajā Latvijas izlases vārti palika neieņemti, somiem bieži vien aizraujoties ar skaistām uzbrukumu izspēlēm.

Piecas minūtes pirms spēles beigām piektos vārtus Somijas izlases labā guva Hitenens, kurš teicami pielika nūju pie ripas un pārvirzīja to vārtos, bet atlikušajā laikā mājinieki neizmantoja vēl vairākas iespējas izcelties.

Latvija - Somija 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Vārtu guvēji: 1:0 Guntis Galviņš (Skvorcovs, Upītis) (15:14), 1:1 Tommi Huhtala (Komarovs) (18:37, vair.), 2:1 Mihales Keronens (Hitonens, 21:29), 3:1 Iro Pakirainens (Lahti, Tupurainens) (27:50), 4:1 Tēmu Salinens (Huhtala, Poisti) (45:09), Janne Hitonens (Kiskinens, Taimi) (54:42).

Latvijas komandas kapteiņa pienākumus pildīja pieredzējušais aizsargs Rodrigo Laviņš, bet viņa asistenti bija aizsargi Agris Saviels un Jēkabs Rēdlihs.

Dienu vēlāk abas komandas Kuopio pilsētā tiksies atkārtoti.

Latvijas izlasi pašlaik vada Toms Kūlens, bet galvenais treneris Teds Nolans pievienosies pēc Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas beigām.

Izlasē mačiem ar Somiju iekļauti pieci valstsvienības debitanti: Jānis Kalniņš, Jānis Jaks, Mārtiņš Gipters, Miks Lipsbergs un Edgars Kļaviņš.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlēm ar Somiju

Vārtsargi: Ervīns Muštukovs, Jānis Kalniņš.

Aizsargi: Rodrigo Laviņš, Jānis Jaks, Agris Saviels, Guntis Galviņš, Jēkabs Rēdlihs, Mārtiņš Gipters, Mārtiņš Porejs, Maksims Širokovs.

Uzbrucēji: Aleksejs Širokovs, Artūrs Kuzmenkovs, Artūrs Ozoliņš, Andris Džeriņš, Miks Lipsbergs, Edgars Kļaviņš, Edijs Brahmanis, Juris Štāls, Roberts Bukarts, Gunārs Skvorcovs, Roberts Jekimovs, Juris Upītis, Māris Bičevskis.

Pasaules čempionāts Minskā risināsies no 9. līdz 25. maijam. Latvijas izlase tajā spēlēs vienā apakšgrupā ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.